Policjanci zabezpieczali VIVAT VASA

Policjanci na VIVAT VASA (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci zabezpieczali VIVAT VASA

zobacz galerię zdjęć: 2
Policjanci z powiatu tczewskiego w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz uczestników XXI edycji Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie, którego głównym wydarzeniem było widowisko historyczno-batalistyczne "Bitwa pod Gniewem 1626". Policjanci zadbali o to, aby impreza przebiegła bez zakłóceń także od strony Wisły, kontrolując jej przebieg z łodzi motorowej.

W miniony weekend odbyła się XXI edycji Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie. Mundurowi zadbali o odpowiednie zabezpieczenie, aby uczestnicy festiwalu, wśród których było wiele dzieci, mogli spokojnie i bezpiecznie wziąć udział w wydarzeniu.

- Praca policjantów skupiała się przede wszystkim na działaniach prewencyjnych. Funkcjonariusze pilnowali, by nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Dbali o zapewnienie porządku i przejrzystości głównych ciągów komunikacyjnych, nie dopuszczali do tarasowania jezdni, regulowali ruchem drogowym na drogach dojazdowych do miejsca organizacji imprezy oraz kierowali pojazdy na wyznaczone parkingi. Dodatkowo policyjni wodniacy czuwali nad bezpieczeństwem imprezy od strony Wisły przy pomocy łodzi motorowej. - mówi st. post. Małgorzata Górska z tczewskiej komendy.

W ten sierpniowy weekend cały zamek tętnił XVII-wiecznym życiem. Głównym wydarzeniem przedsięwzięcia VIVAT VASA było widowisko historyczno-batalistyczne "Bitwa pod Gniewem 1626", które rozegrano 5-7 sierpnia br. na łąkach nadwiślańskich, u stóp Zamku Gniew. Można było podziwiać brawurowe szarże husarii, ostrzały muszkietów i artylerii a także napajać się jarmarcznym zgiełkiem, kramami ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością.


Weekendowe wydarzenie przebiegło bez zakłóceń.

Więcej na temat imprezy jutro w naszym serwisie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  08.08.2022, 14:53

  Tłumów nie widać

  prawie jak na tczewskich imprezach, tylko żulerka przychodzi celebrować.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +5

  Gość _gość

  08.08.2022, 19:42

  Patologia

  Patologia Tczewska zawłaszcza skwerki zielone w Tczewie - włodarze udają że nie widzą tematu, policja i straż miejska nie ogarnia problemu! Matki z małymi dziećmi muszą ustąpić pijącym i nadużywających wulgarizmu! Turysto omijaj Tczew!!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx6 
  -3

  Dikembe_Mutombo_gość_gość_gość_gość

  08.08.2022, 20:05

  Byłem z dziećmi i żulerki nie widziałem. Widziałem za to pana "posła ziemi tczewskiej" z pochodnią w ręku. Chyba promował nowy program "pochodnia+" obok chrustu z lasu i kasy na węgiel, którego nie ma.

  Cytuj
  IP: 31.60.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.