Szlachetna paczka - 18 listopada poznamy historię potrzebujących rodzin

(fot. mat. prasowe)
Szlachetna paczka - 18 listopada poznamy historię potrzebujących rodzin
Już 18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki zostaną opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc.

Zwykłe "dzień dobry", które wypowiadamy do wielu osób każdego dnia, może stać się niezwykłe już 18 listopada. Od tego dnia przez 4 tygodnie, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.


Jak działa Szlachetna Paczka?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym przygotują pomoc, a ta już 16 i 17 grudnia trafi do najbardziej potrzebujących.Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samodzielni rodzice; rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek; osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy.

Jak zrobić Paczkę?

Paczki nie trzeba robić samemu. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny - razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  Sztuka Picia w Czewie_gość

  16.11.2023, 08:54

  Teraz mam dylemat - dać owsiakowi czy na szlachetną paczkę, by kupić sobie opinię dobrego człowieka?

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +4

  Lejba _gość

  16.11.2023, 09:15

  Sprawdzić czy ludzie pracują A nie liczą że wszystko się należy Dać pracującym a nie nie robom

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx4 
 • +7

  Sargon gość_gość

  16.11.2023, 11:51

  .

  Szlachetna Paczka tylko dla niepełnosprawnych lub naprawdę bieda emerytów. Nierobom, którzy mają w tyłku pracę zero pomocy. Rodzinom, których nie stać na dzieci, a mimo to się non stop płodzą, tylko kasa na pigułki i prezerwatwy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx1 
 • +6

  Jan _gość_gość_gość_gość_gość__gość

  16.11.2023, 12:17

  x

  Wśród beneficjentów Szlachetnej Paczki spróbujcie znależć osoby które Wam pomogą w zbiórce darów czy ich pakowaniu na pewno nic z tego nie będzie oni czekają na gotowe z dostawą do domu

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx3 
 • +4

  AbAb_gość

  16.11.2023, 14:57

  .

  Znajoma rodzina jak dostała paczkę to sprzęt sportowy i część środków czystości tego samego dnia na olx był....

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx4.xx1 
 • -1

  Janek_gość_gość

  16.11.2023, 16:10

  Po co te jadowite komentarze. Nie chcesz dać, to nie dawaj, ja nie daje i nie komentuje.

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx7.xx9 
 • +3

  kobieta_gość

  16.11.2023, 17:54

  nie daje ,ale komentuje.................

  komu dziś potrzebna jest szlachetna paczka , nie ma biednych poruszających się w ubóstwie. Rodziny wielodzietne otrzymują wsparcie 500+ ,gdzie nawet mają nadwyżkę finansową na zakup piwa i papierosów omijając potrzeby rodzinny . Emeryci o niskich dochodach otrzymali świadczenia 13i 14 ,które pozwolą im dobrze żyć nawet przeznaczyć na gregorianki za zmarłych. Szlachetna paczka ten pomysł i wsparcie powinien już nie istnieć, wsparcie finansowe i żywnościowe jest już nie potrzebne. Wielodzietne rodzinny mają takie pomocne wsparcie przez MOPS i świadczenia objęte ustawą. W TYCH wielodzietnych rodzinach nie jeden co uważa się za głowę rodzinny ma wstręt do pracy i swoich obowiązków więc czeka na szlachetną paczkę , natomiast biedny emeryt ma tyle ,że oknem wyrzuca tysiące zł oszustom. STOP z szlachetną paczką.!!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.