Wybierał starsze panie i napadał, by ukraść torebkę. Jest już w rękach policji

Zakupy, torebka (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wybierał starsze panie i napadał, by ukraść torebkę. Jest już w rękach policji
Wybierał starsze kobiety w odludnych miejscach - i napadał na nie, by wyrwać im torebki. Okazuje się, że 27-latek jest bardzo dobrze znany policji. Na szczęście mężczyzna jest już w areszcie.

O napadach na starsze panie poinformował nas nasz czytelnik:

Jako mieszkańcy osiedla Garnuszewskiego, chcielibyśmy na forum tcz.pl poruszyć kwestię napadów na starsze kobiety, które mają miejsce na osiedlu od ok. 31 X br. Sprawcy wybierają sobie na ofiary starsze kobiet (powyżej 60-70 lat) i wyrywają im torebki. Niekiedy ofiary zostają pobite. Napady odbywają się w różnych porach - rano, około 12, po 16. Jak dotąd (do 16 XI br.) miało miejsce 6 napadów, o których wiemy. Zaczęło się 31 X od ataku na starszą panią z ul. Wyzwolenia 4, która została uderzona w tył głowy, zabrano jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami, a ona sama trafiła do szpitala (konieczny był przyjazd karetki, nieprzytomną panią znaleźli sąsiedzi). Inne napady miały miejsce na ul. Wyzwolenia 6, Alei Niepodległości, Alei Zwycięstwa, Jedności Narodu (przy blokowisku koło placu zabaw i SP 11) oraz ostatnio na ul. Chłodnej od strony SP 11 (15 XI, dwóch sprawców wciągnęło starszą panią, poszarpało, wyrwało torebkę i uciekło). Napady dokonywane są w miejscach, gdzie nie ma monitoringu. - alarmuje internauta.


O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy tczewskich policjantów. Okazuje się, że podejrzanym o napady na staruszki jest 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.


- Dzięki pracy operacyjnej kryminalnych udało się wytypować podejrzanego o napady na starsze panie. To 27-latek, mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mężczyzna został zatrzymany w ub. tygodniu - decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Na razie mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące dwóch napadów - na al. Zwycięstwa i Armii Krajowej. Sprawa jest rozwojowa. Więcej wkrótce.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +9

  EkO_gość

  20.11.2018, 12:01

  do pierdla i to na długo

  I przy okazji tej sprawy wychodzi, że : 1) Poszerzanie sieci monitoringu jest koniecznością 2) Brakuje patroli policji o różnych porach 3) Ludzie patrzą przez palce na patologie i zamiast reagować wolą udawać, że "nic nie widziałem"

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • +2

  %%%_gość_gość

  20.11.2018, 12:33

  ###

  Brawo się należy dla służb!!!!! Zaj**iscie!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx7 
 • +1

  marciano_gość

  20.11.2018, 15:33

  brawo?

  Jak Pani w sklepie bułeczki ci sprzeda to też krzyczysz brawo? Toć za to pieniądze biorą! Taka ich powinność. Łaski nie robią

  Cytuj
  IP: 83.20.xx4.xx4 
 • +4

  brawo _gość

  20.11.2018, 14:22

  za co

  to jest ich obowiązek żeby łapać a nie na l4 iść

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx8 
 • +1

  AG

  20.11.2018, 14:47

  hehe

  Brawo! niech idzie siedzieć. Pytanie tylko czy sami go złapali czy konfiś z JMU nie pomógł?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • xxx_gość

  20.11.2018, 15:30

  na ch** on ma siedziec ????? łapy w imadlo i niech sobie zyje ...

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA