Jak bezpiecznie wyjechać i bezpiecznie wrócić

Zanim beztrosko wypoczniemy, przygotujmy się do urlopu (fot. tcz.pl)
Tczew - Jak bezpiecznie wyjechać i bezpiecznie wrócić
Ostatnie minuty w dusznym biurze, szybkie zakupy przed wyjazdem i już możemy ruszać na długo wyczekiwany urlop. Przed wyjazdem sprawdź jednak, co zrobić, by urlop był naprawdę beztroski. Jak bezpiecznie podróżować, podpowiadają tczewscy policjanci.

Już załatwiłeś wszystkie formalności i siedzisz na walizkach, czekając na zasłużony urlop po całym roku ciężkiej pracy? Tczewscy policjanci podpowiadają, jak bezpiecznie wyruszyć w podróż. Wystarczy tylko stosować się do kilku prostych wskazówek. Przed każdym dłuższym wyjazdem powinniśmy sprawdzić, czy nasze auto jest sprawne i odpowiednio wyposażone. Upewnijmy się, czy zabraliśmy ze sobą odpowiednie dokumenty. W żadnym wypadku nie zostawiajmy w samochodzie rzeczy wartościowych na widocznym miejscu. Jeśli za kółkiem poczujemy się senni, lepiej nie walczyć ze snem, popijając kolejną kawę, lecz porządnie wypocząć i kontynuować jazdę rano. Z kolei jeśli wybieramy się na wakacje za pośrednictwem biura podróży, lepiej przed wyjazdem sprawdźmy jego rzetelność. Możemy skorzystać ze stron internetowych Polskiej Organizacji Turystyki (www.pot.gov.pl) lub Polskiej Izby Turystyki (www.pit.org.pl). Pamiętajmy o tym, by zwrócić uwagę na stan techniczny autokaru, którym mamy podróżować. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadzwoń po policję, by skontrolowała stan pojazdu. Policjanci przestrzegają także przed przygodnymi znajomościami podczas wakacji.

- Podczas wakacji bawimy się częściej w barach, dyskotekach, uczestniczymy w masowych imprezach. Pamiętajmy, aby zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania. Nie przyjmujmy poczęstunku od nieznajomych osób. Do podanego napoju czy jedzenia mogły zostać dosypane środki odurzające, a stąd już tylko krok do nieszczęścia. - przestrzega asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Jeśli na wakacje wyjeżdżamy do innego kraju, zapoznajmy się najpierw w niezbędnym zakresie z panującymi tam obyczajami, przepisami prawa - to ułatwi nam kontakt z miejscową ludnością. Jeśli natomiast za granicą utracimy paszport lub zostaliśmy okradzeni i nie dysponujemy środkami na powrót do domu, możemy zwrócić się do pomoc do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  roza-81

  28.07.2010, 12:39

  Może lepiej porada za co?

  Według sondy tcz.pl połowa czytelników tego serwisu nigdzie nie jedzie.I nie wynika to raczej z przywiązania do miejsca zamieszkania.Ja z miłą chęcią wysłucham porad jak wyjechać na 2 tyg wakacje i nie spłacać ich do gwiazdki.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -6

  do roza 81_gość

  28.07.2010, 15:03

  nie masz to nie jedziesz proste : ) za co heh - trzeba było iść pracować za 4-6 tys miesięcznie to byś miała za co.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -1

  roza-81

  28.07.2010, 15:50

  hmm...

  4 tys to za mało no chyba że nie masz kredytu na mieszkanie i dzieci.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.