"Podwórkowa od-nowa". Konkurs dla mieszkańców Starego Miasta i Zatorza

Stare Miasto w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - "Podwórkowa od-nowa". Konkurs dla mieszkańców Starego Miasta i Zatorza
Aby Wasze podwórko już w 2020 roku stało się ładniejsze, wystarczy złożyć prosty wniosek o dofinansowanie. Oto garść podstawowych informacji na temat konkursu.

1. Musicie tworzyć grupę sąsiedzką minimum 5 osób (z czego chociaż jedna musi być pełnoletnia) i mieszkać na terenie Zatorza lub Starego Miasta.
2. Możecie uzyskać dofinansowanie w kwocie 500zł- 15.000zł na upiększenie najbliższego otoczenia np. podwórka, placu przed Waszym domem, wspólnego ogródka i inne wspólne przestrzenie.
3. Z dofinansowania możecie zakupić prawie wszystko np. leżaki, hamaki, meble miejskie, sfinansować zamontowanie stojaków rowerowych, budowę piaskownic, trzepaków. Możecie tworzyć murale, instalacje, graffiti i inne rzeczy jakie Wam przyjdą do głowy, a zostaną pozytywnie ocenione przez komisję konkursową. Im pomysł bardziej szałowy i nowatorski, tym większe szanse na dofinansowanie. Odważnie!
4. Projekty powinny zakładać zaangażowanie Waszej grupy. Chodzi o to, żeby też coś zrobić własnymi rękami. Im większe zaangażowanie grupy, tym lepiej.
5. Terminy:

- w styczniu możemy się spotkać, odpowiedzieć na Wasze pytania, pomóc w wypracowaniu koncepcji. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.
- 20 i 27 stycznia, dla chętnych odbędą się warsztaty kreatywne, by Wasze wnioski były świetne.
- najpóźniej do 10 lutego musicie złożyć listy intencyjne, z opisem tego co chcecie zrobić. Na ich podstawie komisja konkursowa wyłoni inicjatywy do dofinansowania.
6. Regulamin dostępnAy na stronie www.fundacjapokolenia.pl .

Gosia Peplińska i Łukasz Rościszewski

Szczegółowych informacji udzielamy w Fundacji Pokolenia (ul. Orońców Westerplatte 6)
i pod nr tel. 58 352 45 46 w godz. 11-15. a


Konkurs organizowany jest przez koalicję organizacji pozarządowych: Fundację Pokolenia, Stowarzyszenie Gospodarcze Kociewie, Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa w partnerstwie z Gminą Miejską Tczew. Działanie realizowane w ramach projektu "Miasto od Nowa. Rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Ola_gość

  08.01.2020, 23:41

  Świetny pomysł

  A tak z innej beczki kiedy miasto zajmie się końcami na miejskie śmietniki ?? Mieszkańcom osiedli nie chcecie umożliwić budowy na własny koszt , a sami też się nie bierzecie do roboty ... Sytuacja jest co najmniej w kilku miejscach tragiczna ... Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx5 
 • inna opcja_gość

  15.01.2020, 00:26

  a za tą kasę wchodzi opcja ocieplenia chałupy steropianem kamienicy na Zatorzu? Ten Hamak itp to raczej menele by spali :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx2 
 • Gosia_gość

  23.01.2020, 14:28

  Styropian też mogą spalić ;)

  Cześć Gościu, Opcja ocieplania chałupy nie wchodzi :) To zadanie, za które w całości odpowiada wspólnota/spółdzielnia/właściciel. Nie jest to działanie, które zaangażuje mieszkańców. Zakładamy,że hamaka nikt nie spali, ale wiadomo - nie możemy wykluczyć takiej sytuacji. Doskonale wówczas sprawdza się radar sąsiedzki. Wspólna odpowiedzialności, wspólna troska i dobro wspólne. ;)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • Monia_gość_gość_gość

  23.01.2020, 15:11

  Szukam faceta

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : tnij.tcz.pl/?u=929040

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.