Drogowe inwestycje w gminie Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Drogowe inwestycje w gminie Pelplin
Mimo teoretycznie trwającego okresu zimowego, prace przy budowie dróg w Gminie Pelplin dobiegają końca. W Wielkim Garcu zakończono wszelkie prace brukarskie, ułożono warstwy nawierzchniowe, obecnie trwają prace wykończeniowe i porządkowe. W Rudnie wykonywane są zabruki, ułożono warstwę wiążącą nawierzchni. Tempo robót pozawala przypuszczać, że wszelkie prace zostaną zakończone w kwietniu br.

W ramach zadania w Wielkim Garcu wybudowana została nowa droga o nawierzchni bitumicznej o długości 378 m i szerokości 5 m. Przy kościele wykonano zatokę postojową oraz parking. Wybudowano także kanalizację deszczową, a skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 229 (przy kościele) uległo częściowej przebudowie.

Budowa ul. Kościelnej w Rudnie obejmuje swym zakresem wykonanie nawierzchni bitumicznej na odcinku 396 m od drogi krajowej nr 91 do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Rajków (droga powiatowa nr 2716G) o szerokości 5m. Wykonano chodnik o zmiennej szerokości (2 - 1,5 m). Przy świetlicy wiejskiej i przy kościele wybudowano zatoki postojowe do parkowania prostopadłego i równoległego. W ramach inwestycji wybudowano także kanalizację deszczową, przebudowano także wodociąg.

Dziękujemy Mieszkańcom za współpracę i wyrozumiałość w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi wynikającymi z realizacji inwestycji. Oba zadania realizowane są przez Gminę Pelplin z 50% dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych (droga gminna w Wielkim Garcu - po 815.000 zł, droga gminna w Rudnie - po 947.500 zł). Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Kierowca _gość

  25.03.2020, 08:26

  Dtoga

  Bardzo dobre wiadomości... Tylko ciekawe kiedy odnowiona będzie droga z Pelplina do Rajków... W samej miejscowości rozpada się coraz bardziej.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx8 
 • gość_gość

  25.03.2020, 08:56

  droga

  odnośnie drogi w Rajkowach w ok. szkoły to dużo by dało zebranie poboczy ale to chyba zbyt duże wymagania?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx7 
 • Leon_gość

  25.03.2020, 22:16

  Droga nr 230

  Droga wojewódzka nr 230 Pelplin Rajkowy Tczew ale jaką drogą tam wcale nie ma drogi tylko na mapie i nikt tam nie jeździ jest niepotrzebna zacofanie brawo rejon dróg Starogard nie będą inwestować nawet nie przewidują

  Odpowiedz
  IP: 91.149.xx6.xx3 
 • Ben_gość_gość

  25.03.2020, 22:20

  By się wstydzili

  Starogard brawo niedługo pan na przyczepie będzie robił placki na drodze auta wypiaskowane i po remoncie

  Odpowiedz
  IP: 91.149.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.