Nie milkną echa po opublikowaniu taśm nagrywanego posła Neumanna

Przed biurem posła Neumanna odbyły się dzisiaj dwie konferencje prasowe (fot. Tcz.pl)
Tczew - Nie milkną echa po opublikowaniu taśm nagrywanego posła Neumanna

zobacz galerię zdjęć: 3
Nie milkną echa afery z tzw. taśmami Sławomira Neumanna. W weekend polityk zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego PO-KO. Z kolei do Tczewa zjeżdżają kolejni politycy startujący w najbliższych wyborach i organizują konferencje prasowe. Sprawę komentuje także prezydent Tczewa.

Burzę wywołały taśmy opublikowane przez TVP Info. Mają pochodzić z końca 2017 roku, kiedy układano listy kandydatów w wyborach samorządowych. - Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p..., naprawdę - miał mówić polityk o tczewskich działaczach PO (przypomnijmy lokalna Platforma przechodziła wtedy bardzo ostry kryzys - więcej tutaj - Będzie kolejny rozłam w lokalnych strukturach PO? ).

- W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO. - napisał Sławomir Neumann na facebooku.

Temat przewija się teraz wśród polityków, którzy komentują zachowania pomorskiego posła.

- Neumann tym, co powiedział: "idą na wybory ludzie, którzy g***o się interesują" oraz "rzygam tym Tczewem (...) tam są same p***by, naprawdę" pokazał, gdzie środowisko #POKO ma wyborców. Oni ludźmi gardzą. Liczą się tylko działacze i koryto. - napisał na Twitterze tczewski poseł Kazimierz Smoliński.

Także inni politycy komentują sprawę. Dzisiaj przed tczewskim biurem posła Neumanna odbyły się dwie konferencje prasowe kandydatów - do Sejmu - Andrzeja Kobylarza (Kukiz 15, startuje z list PSL) i Arwida Żebrowskiego (PiS), który do Tczewa przyjechał wspólnie z Andrzejem Jaworskim.

- Arogancja i obłuda są skandaliczne. Pan poseł powinien powiedzieć wszystkim obywatelom, że rezygnuje z kandydowania - mówił Kobylarz.

Słowa Neumanna skomentował również Andrzej Jaworski:

- Niewyobrażalnym jest, aby mówić o kimś, że się na kogoś rzyga. W momencie, kiedy mówi to jeden z liderów partii, to musi skłonić do tego, aby te osoby nie pełniły już funkcji publicznych.

Również Arwid Żebrowski namawiał posła Neumanna do zrezygnowania ze startu w wyborach.

- Ludzie pokroju posła Neumanna powinni odejść. Pogarda PO jest nie do przyjęcia - mówił kandydat do Sejmu.

W nagraniach lokalnych działaczy PO ze spotkania z Neumannem pojawia się też wątek sprzedaży działki na Rokickiej. Działacze mieli zastanawiać, kogo wystawić z list PO jako kandydata na prezydenta Tczewa - rozmawiali też o obecnie urzędującym prezydencie, który startował z list lokalnego ugrupowania Porozumienie na Plus. Zdaniem rozmówcy Neumanna zarzuty za tę sprawy mogłyby oznaczać koniec kariery prezydenta Tczewa. Sławomir Neumann sugerował lokalnemu działaczowi, że ew. zarzuty prokuratorskie mogą jednak zagrać na korzyść prezydenta Tczewa:

- Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia.

Ostatecznie Platforma nie poparła Pobłockiego w ostatnich wyborach i wystawiła swoją kandydatkę. Zarzutów w związku ze sprawą sprzedaży działki dotąd nikt nie usłyszał. Prokuratura Rejonowa w Malborku kilka miesięcy temu umorzyła śledztwo prowadzone w kierunku ewentualnego przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez urzędników, związanego ze sprzedażą działek przy ulicy Rokickiej, zakupionych przez Trans Polonię. Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa.

Tak dla Radia Tczew sprawę skomentowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk:Jak to się zaczęło? W 2016 roku jeden z ówczesnych radnych sugerował, że Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego mogło stracić blisko 3 mln zł na transakcji sprzedaży biurowca i przyległych działek przy ulicy Rokickiej. Przyznał na łamach lokalnej prasy, że na początku 2016 roku sprawę zgłosił do CBA. Po zawiadomieniu do CBA w 2017 sprawę transakcji badała Prokuratura Rejonowa w Malborku pod kontem zgodności z prawem. W tym roku śledztwo zostało umorzone. Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do stwierdzenia, aby związku ze sprzedażą ww. działek doszło na przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, a tym samym działania na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Teraz Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ponownie przyjrzy się sprawie sprzedaży działki. Jak tłumaczy nam rzeczniczka Prokuratury Grażyna Wawryniuk - stoją za tym nowe okoliczności - wypowiedzi Neumanna z ujawnionych przez TVP taśm.

Tak dla Radia Tczew sprawę wznowienia postępowania skomentowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk:- Jeśli było kolejne doniesienie, to rolą prokuratury jest zbadanie tej sprawy. - mówił dzisiaj prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.


Włodarze Tczewa skomentował również wypowiedzi byłego już szefa klubu PO-KO utrwalone na taśmach.

- Neumann był wkurzony sytuacją w tczewskiej PO, która była skłócona, i tego dotyczyła jego wypowiedź. Nie posądzam go o używanie takich słów wobec wszystkich mieszkańców miasta - mówił prezydent Tczewa - Nagrania dotyczą wewnętrznych rozgrywek Platformy Obywatelskiej. Ja nie jestem członkiem PO ani KOD. Nie mam z tą rozgrywką nic wspólnego. Jako prezydent miasta nie mam nic do zawdzięczania Platformie Obywatelskiej, ani panu Neumannowi. Nie zabiegałem o poparcie Platformy, zresztą też go nie otrzymałem, a Platforma miała swoją kandydatkę. Moja trzecia kadencja na stanowisku nie jest zasługą Sławomira Neumanna.

Pobłocki skomentował również wypowiedź Sławomira Neumanna dotyczącą tego, że liczą się tylko duże partie - tczewski włodarz podkreśla, że od początku związany był z lokalnym ugrupowaniem Porozumienie na Plus, z którego list zawsze startował i w nim widzi swoją przyszłość.

Usiłowaliśmy uzyskać komentarz dotyczący całej sytuacji od posła Sławomira Neumanna. Nie udało się nam z nim skontaktować. Tak w piątek komentował sprawę dla Onetu.

- Ja to mówiłem odnośnie do działaczy PO, którzy nieustająco się kłócili. Zresztą ten człowiek, który nagrał tę rozmowę, też został z partii wyrzucony. Nie podobały mi się te kłótnie, stąd te słowa. Poseł ma sobie do zarzucenia, że - co słychać na nagranej rozmowie - dużo przeklina. - Staram się to u siebie zwalczyć, jak widać bezskutecznie - mówi. Neumann mówi też, że nagranie tej rozmowy jest "nielegalne" i że była ona "prywatna". - Opisuje na niej w rozmowie, jak PiS wykorzystuje służby do walki z opozycją. I przecież także i teraz, po dwóch latach jest to prawda. Nic się nie zmieniło. Moje obawy sprzed dwóch lat potwierdziło życie. - czytamy w artykule onetu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (75)
dodaj komentarz

 • -23

  patriota_niezależny_gość

  07.10.2019, 17:20

  Dobrze Neumann powiedział o Tczewie. Słuszne słowa prawdy i b6 PiS odsunąć od władzy zagłosuję na Neumanna ja i moja rodzina. Przez PiS straciłem emeryturę funkcjonariusza.

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx7.xx5 
 • +23

  snake_gość_gość_gość

  07.10.2019, 18:08

  i słusznie

  Pewnie byłeś ubekiem.........sam ścigałeś opozycjonistów a teraz dopadli ciebie.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx7.xx4 
  +12

  POLAK_gość

  07.10.2019, 18:08

  CZERWONY KOMUCH STRACIŁ , HA,HA

  Cytuj
  IP: 83.20.xx4.xx1 
  +14

  xaxaxa_gość

  07.10.2019, 19:04

  Chłopcy z Grabówka, chłopcy z Chyloni, Dzisiaj milicja użyła broni. Dzielnieśmy stali, celnie rzucali. Janek Wiśniewski padł! Na drzwiach ponieśli go Świętojańską, Naprzeciw glinom, naprzeciw tankom. Chłopcy stoczniowcy - pomścijcie druha! Janek Wiśniewski padł! Jeden zraniony, drugi zabity, Krwi się zachciało słupskim bandytom. To partia strzela do robotników, Janek Wiśniewski padł! Krwawy Kociołek, to kat Trójmiasta, Przez niego giną dzieci, niewiasty. Poczekaj draniu - my cię dostaniem,

  Cytuj
  IP: 83.23.xx7.xx2 
  -10

  Prawda Czasu_gość _gość

  07.10.2019, 19:10

  CIEMNOGRÓD wśród tczewian !!!

  Iluzja i obłuda wśród niektórych i ilorazem zamrożonym na bezwzględne ZERO !!! Neumann na prezydenta. On mówi prawdę!!!!!! Podłością być trollem PiS i przedstawicielem PiS wciskającym kit z obniżki pit o 1 %

  Cytuj
  IP: 128.0.xx9.xx4 
  -17

  prawdy nie mity _gość_gość_gość

  07.10.2019, 19:17

  cały Czew głosóje na PO

  Kto z was Tczewskich poj**óf nigdy nie przeklinał? Neumann mówi to co całe PO. Wielkim cudem jest być Człowiekiem! Podłością być trollem PiS i przedstawicielem PiS !!

  Cytuj
  IP: 31.28.xx3.xx4 
  +4

  człowiek_gość

  07.10.2019, 19:30

  serio?

  Skoro dobrze powiedział o Tczewie to może sie wyprowadz wp***u razem z nim? głosujcie sobie lemingi na kogo chcecie ale jako Tczewiacy równie dobrze wsadzcie sobie kij w tyłek będzie podobnie tyle w temacie...yebany fanatyzm PO ...tfu

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx9 

  Jarek_gość

  07.10.2019, 21:54

  Ja tez !

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx7 

  H_gość_gość

  07.10.2019, 23:28

  Precz z komuną!

  Straciłeś emeryturę bo byłeś czerwony! Precz z komuną i ubekami!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx7 
  -4

  Rasowy kot _gość

  07.10.2019, 23:57

  Ty to pewnie dalej czerwony albo żółty jak te wydmuszki z zachodu, powinieneś się wstydzić bo coś podpowiada że z Neumannem z tego samego koryta wsuwales.. Ale tylko resztki

  Cytuj
  IP: 5.174.xx5.xx3 
  -7

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  08.10.2019, 09:16

  Polnische folklore ...

  Głupcom należałoby wymyśleć trudniejszy sposób rozmnażania się! Podłością być trollem PiS i przedstawicielem PiS!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx5.xx6 
  +9

  Gdańszczanin _gość_gość

  08.10.2019, 09:25

  Dzbanów w Tczewie dostatek !!

  Neumann dosadnie powiedział o niedowartociowanych faryzeuszach PO - już na szczęście byłych , którzy za judaszowskie obietnicę nagrali Neumanna i sprzedali podobnym po roku w okresie przedwyborczym kolegom z PiS którzy dostarczyli propagandowej telewizji TVP info ! Hańba Tczewiacy - pseudo politycy !!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx5.xx6 
 • tczewianka_gość_gość_gość_gość_gość

  07.10.2019, 17:22

  protest

  Tczewianie nie chcą Neumana w Tczewie ,będziemy apelować o całkowity wjazd do Tczewa .

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • -2

  Gośc_gość_gość_gość_gość

  08.10.2019, 09:28

  Głosujmy na Neumanna i Selina !!!

  Tczew głosuje na Neumanna i Selina !!!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx5.xx6 
 • +6

  sprawiedliwy_gość

  07.10.2019, 17:23

  Nie dla chamów

  Tczewianie nie oddawać głosów na nikogo z tych PO. Nie będę cytował tego Sławomira , ale wiecie kim oni są wg jego opinii , z która się zgadzam. Aha nie jestem z PISu, jakby co...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • -4

  Blehehe _gość

  07.10.2019, 23:55

  Serio? Dowód pokaż nikt nie wierzy xd

  Cytuj
  IP: 5.174.xx5.xx3 
 • -14

  Olo_gość

  07.10.2019, 17:24

  Tczef. Powinien zmienić nazwę na Zygowo.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx9 
 • +4

  Omg _gość

  07.10.2019, 23:53

  A Ty wziąć słownik języka polskiego i potrenować pisownię "tczefie" :)

  Cytuj
  IP: 5.174.xx5.xx3 
 • +26

  alicja_gość_gość_gość

  07.10.2019, 17:27

  szybko zlecialy sie sepy

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx7.xx5 
 • +47

  dthf_gość

  07.10.2019, 17:30

  "arwid żebrowski kocha tczew" takie hasło mogły wymyślić tylko ameby z pisu.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx6 
 • +21

  zzz_gość

  07.10.2019, 20:31

  A kim jest ten pan Arwid nikt go tu nie zna i raptem kocha tczew??????????????????????????????????

  Cytuj
  IP: 79.186.xx9.xx7 
  +21

  Gość _gość_gość

  07.10.2019, 21:22

  BARTUŚ KWICZY!

  Przegrał wybory z kretesem w wyborach teraz donosi szuja!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx1 
 • +21

  Kuba_gość_gość_gość

  07.10.2019, 17:42

  Czy to Jarek ,Grześ ,Robert jeden wał ten choć prawdę powiedział co sadza o nas wszyscy politycy a tylko jednego nagrali

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx1 
 • Gośc_gość_gość_gość_gość

  08.10.2019, 09:30

  Trolle za 1 zet !

  Głosują na Selina i Neumanna !!!!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx5.xx6 
 • -9

  rt_gość

  07.10.2019, 17:54

  neumann jak

  sie pojawi w tczewie to powinien dostac kopa w dupe az by wyladowal w wisle zatrutej przez jego kolesiow

  Odpowiedz
  IP: 82.28.xx8.xx2 
 • -1

  gosc_gość_gość

  07.10.2019, 18:08

  inaczej

  a czy temu poslowi cos ktos dosypal do kawy ,że takie szczere wyznania robił ? toż to stary wyga z niego i sie tak zapędzil w szczerości z tzw poj**ami ? cos tu smierdzi a to ,że pis sie cieszy i inni to sie nie ma co dziwic.Niemniej te lokalne rozgrywki i zabawy w jakies gangi pod płaszczykiem partii politycznej to fajny material na nowy film.Może dla pana Vegi.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +12

  Edek_gość

  07.10.2019, 18:12

  Wywiad z byłym działaczem PO z Tczewa

  Link do całego wywiadu - no niezłe kwiatki http://www.youtube.com/watch?v=rykR5-FaBuE

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx6 
 • +11

  Ola_gość

  07.10.2019, 19:05

  Panie Bartosz Paprot, jak to powiedział Czarzasty, cyt. "Po pierwsze, trzeba być ostatnią świnią i mendą, żeby nagrywać".

  Cytuj
  IP: 185.220.xx2.xxx 
  +3

  Olek_gość

  08.10.2019, 07:10

  Darth Vader ?

  Teraz wstyd pokazać "twarz" ?

  Cytuj
  IP: 91.235.xx1.xx4 

  md_gość

  08.10.2019, 08:31

  Kogoś dziwi, że znalazła się większa świnia od innych w tym całym chlewie polityki? Swoja drogą bardzo rozbroił mnie redaktor z TVP, który tak bardzo roztkliwia się nad biednym, byłym działaczem PO i biednymi mieszkańcami Tczewa (choć było wytłumaczone, że panu N chodziło o działaczy, ale to nie dotarło), którzy są pogardzani przez strasznego pana N. Gdyby chodziło o posła PiS pewnie starał by się raczej dyskredytować swojego rozmówcę, a nie użalać nad jego losem. Cóż, polityka.

  Cytuj
  IP: 80.55.xx9.xx0 

  szok_gość

  08.10.2019, 16:18

  Szydercze zdjęcie Paprota

  Szydercze zdjęcie Paprota: tnij.tcz.pl/?u=ca892e

  Cytuj
  IP: 199.249.xx0.xx4 
 • +7

  Uf_gość

  07.10.2019, 18:37

  Dziś CBA w UM Tczew?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx6 
 • +26

  Wyborca_gość

  07.10.2019, 18:37

  Obrońcy Tczewa-tacy ze zal patrzeć na to

  Arwid tak kocha Tczew ze startuje z list PIS w Gdańsku. Czym wy sie różnicie od Neumana? Taka sama z was hołota, takie samo parcie na stołki przy korycie. Pan Jaworski już pokazał co potrafi jak byl prezesem Stoczni Gdańskiej. Menedżer z niego taki że stoczni juz nie ma. Wstyd! Chyba tłuste jest to koryto na wiejskiej albo dobra stołówka bo trochę kilogramów przybyło. Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuje w wyborach. To trudny wybór. Bo wokół same gamonie, a konkretów brak.

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx8.xx0 
 • +15

  13_gość

  07.10.2019, 18:59

  NIEDZIELA

  Jeżeli tak wygląda polityka regionalna POKO, to jak wyglądała polityka krajowa? Ogłupione społeczeństwo hasłami typu demokracja, konstytucja, czy walka z faszyzmem głosuje właśnie na takich ludzi... Wystarczy, że TVN czy inna TV pokaże uśmiechniętego polityka który wyprowadza pieska i już takiemu w sondażach skacze bo ameby nie potrafią odróżnić prawdy od fikcji... Do zobaczenia 13 października przy urnach Tczewiacy, oddajcie Swój głos mądrze.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx7 
 • -3

  zigi_gość

  08.10.2019, 08:33

  Tych z PiSu po prostu rzadziej da się nagrywać, bo są ostrożniejsi. Taka różnica.

  Cytuj
  IP: 80.55.xx9.xx0 
 • -1

  TCZEW_gość

  07.10.2019, 19:01

  TCZEW

  TCZEW GŁOSUJE NA TCZEW! tnij.tcz.pl/?u=686a19

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx2 
 • +6

  Gość _gość_gość

  07.10.2019, 19:19

  Gdzie autor nagrań?

  Tylko gdzie autor nagrań? Niedługo dowiemy się kto go kupił, przy aktywności tvpis info i posła z Tczewa w komentowaniu zdarzeń....Co to musi być za podły człowiek! Nagrywać swoich kolegów przez tyle czasu!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx1 
 • +22

  Fox_gość

  07.10.2019, 19:37

  .

  A nie wyszło już że to Bartosz Paprot?

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx8 
 • +7

  Łupaszko_gość_gość

  07.10.2019, 19:21

  '' a'la long"

  Warto spojżeć na wyprzedawanie w ogole działek w Tczewie, dlaczego np. Gladpol kupuje działki w bardzo atrakcyjnych czesciach miasta ogradza płotem i na tym sie kończy. Jakie zasługi ma Gladpol dla tego rzygowa i jakie przeznaczenie mają sprzedane działki???????!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xxx 
 • Fresh_gość

  07.10.2019, 19:26

  Czego się czepiacie?

  Macie problem, że ktoś ktoś wychodzi na ulicę i oponuje przeciw skandalicznemu zachowaniu Neumanna? To jego powinniście hejtować. Takiego buraka Polska jeszcze nie widziała, ale jak widać amebom z POKO to nie przeszkadza. Leming lemingiem pozostanie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +13

  JAN_gość_gość

  07.10.2019, 21:30

  x

  Morawieckiego też nagrali jak przeklina i jego nie potępiasz Biskup Głódz przeklina wulgaryzmy weszły na stałe do polskiego języka metody obsadzania stanowisk swoimi w PIS są takie same Zapomniałeś jak Lipski korumpował posłankę Beger

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • +4

  Fox_gość

  07.10.2019, 19:32

  Żałosne

  Nie wiem co jest gorsze to co powiedział Neumann, czy kalecy polityczni tacy jak ten Arwid z PiSu i Kobylarz z PSL którzy chcą na tym podbić sobie poparcie tabliczkami z napisem "kocham tczew". Dlatego ani PiS ani PO ani PSL ani SLD nie dostaną mojego głosu.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx8 
 • +11

  wyborca 2019_gość_gość

  07.10.2019, 20:28

  kandydaci

  ARNOLDY i jemu podobni nawet u Biskupa szukają wsparcia wyborczego. Od razu potrafią się na rzygach Neumana ślizgać i czuć ,że to świeże powietrze do oddychania wyborczego. Neuman miał rację ,że nazwał swoje środowisko tak jak nazwał ponieważ kto wszczyna awantury w tak prostacki sposób na klatce schodowej u Domikowskiego.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx1.xx6 
 • +6

  zoltan_gość

  07.10.2019, 19:45

  stokrotek sygnalista

  Ten zakapturzony ex-dzialacz PO, ktorego i tak rozszyfrowac nietrudno, dzis konfident, donoszacy rezimowym od Kurskiego - to dobiero moralne dno.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx1 
 • +8

  Gość _gość_gość

  07.10.2019, 20:38

  To dno dna !

  To dno dna. ŻYCIE GO MNIE!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx1 
 • +7

  JAN_gość_gość

  07.10.2019, 21:21

  x

  "Panie Bartosz Paprot, jak to powiedział Czarzasty, cyt. "Po pierwsze, trzeba być ostatnią świnią i mendą, żeby nagrywać"."

  Ta menda coś dostanie od PIS ,najpierw wyrzucał razem z Neumanem ludzi a potem udaje sprawiedliwego

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • +1

  tak rzygam, ale deszcz pada_gość

  07.10.2019, 21:51

  "Panie Bartosz Paprot, jak to powiedział Czarzasty, cyt. "Po pierwsze, trzeba być ostatnią świnią i mendą, żeby nagrywać"."

  Jeśli ma pokazać patologię, to powinno zostać uznane.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx1 
 • +4

  Gabi_gość_gość_gość

  07.10.2019, 23:51

  On sam jest patologia.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -1

  Gość serwisu _gość

  07.10.2019, 23:45

  "Straciłeś emeryturę bo byłeś czerwony! Precz z komuną i ubekami!"

  Nie przesadzaj nie przesadzaj, czerwony to jest dalej jak się rzuca hahahahaha

  Odpowiedz
  IP: 5.174.xx5.xx3 
 • -1

  xxx_gość

  08.10.2019, 00:36

  to może powrócimy do tematu tnij.tcz.pl/?u=8b360c i w końcu pozbędziemy się tej chorej propagandy, że te czerwone kur wy nas wyzwoliły, proponuje pozbycia się tej padliny i pomnika w stylu trzaskowskiego spuszczając całe to gówno do Wisły .. ból d**y lewaków za 3 2 1 ..... triggered.... jak ktoś chce zobaczyć jak było przed czerwoną zarazą, zapraszam na DawnyTczew !! DOBRY KOMUCH TO MARTWY KOMUCH !!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx7.xx2 
 • +2

  Obywatel _gość

  08.10.2019, 06:44

  Wysokie standardy w PO

  Ciekawe gdzie są te wysokie standardy panujące w Platformie Obywatelskiej, bo ja ich od dawna nie widzę....

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx5 
 • +3

  Tczewek_gość

  08.10.2019, 07:53

  Daj, ać ja pobruszę, a ty porzygaj

  Czyrzygowo Górki Rzygów Suche Rzygi Bajkowe Rzygi Malinowe Rzygi Rzygosynia Stare Rzygi Nowe Rzygi Za Rzygami

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx1 
 • -6

  Zenek-Tczew_gość

  08.10.2019, 08:16

  O czym ty piszesz ty pisowska mendo, ciebie powinno się wyeliminować i eksmitowac z naszego pięknego Tczewa ty kaczorowo-bolszewicki pomiocie...

  Cytuj
  IP: 46.171.xx6.xx3 
 • -1

  dick_gość

  08.10.2019, 07:57

  Taa jasne...

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • -2

  qwe_gość

  08.10.2019, 08:11

  ..

  Pajace. Przyszedłby Neuman dał im po 2 stówki, oblizaliby się i poszli. Trole pisu, za 20+ zrobią wszystko. Będą stać z szubienicami, plakatami, na mrozie, wodzie i w upale. 500+ i inne plusy są już dziś o 25% mnie warte, bo o tyle ceny żywności podrożały. Dostał ktoś z was 25% pdowyżki przez ostatnie lata?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx9 
 • -1

  Yui_gość

  08.10.2019, 09:36

  "Przegrał wybory z kretesem w wyborach teraz donosi szuja!"

  no nagrywanie jest slabe... I po co ten kaptur

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx7 
 • -2

  były Solidaruch.... _gość

  08.10.2019, 12:24

  Kaptur?

  ...być może dokonał przeszczepu włosów i taki jest wymóg medyczny! I przyda się, aby ukryć facjatę w drodze do "Sambora" po bułeczki, bo i wstyd ludziom się pokazać. A mnie to bawi tak, jak i dz**ka szantażująca posła PiS!

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx7 
 • +6

  Pawel_gość

  08.10.2019, 09:39

  Kuba z Gniewu

  Po prawej Kuba za Gniewu. co tam robi? Pan Arwid chyba nie jest świadomy z kim się fotografuje. Przykre. Wystarczy poprosić o opinie policję na temat tego Pana. My już nie zagłosujemy na pewno.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx1.xx1 
 • +5

  człowiek bez nicka_gość

  08.10.2019, 09:55

  nie ma to jak jezyk miłosci i STOP HEJT

  "O czym ty piszesz ty pisowska mendo, ciebie powinno się wyeliminować i eksmitowac z naszego pięknego Tczewa ty kaczorowo-bolszewicki pomiocie..."

  TO JEST SKANDAL ZE ADMIN W TYM PEOWSKO-SCIERWIASTYM PORTALU, PRZEPUSZCZA TAKIE KOMENTARZE JAK TEN WYŻEJ CYTOWANY

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx4.xx5 
 • +1

  PIS oszuści_gość

  08.10.2019, 10:45

  Oburzonym przypominam taśmy premiera Morawieckiego. O Polakach: "Jak ludzie ci zap***ją za miskę ryżu, jak było w czasach po II wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. " Będziemy zapier***ać, rowy kur*a kopać, a drudzy będą zakopywać. Będziemy zadowoleni." http://www.youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +1

  Nick_gość

  08.10.2019, 12:59

  Brutalna prawda o wszystkich.

  Oszukali nas wszyscy w "układzie z Magdalenki". CIA rozgrywało w Polsce transformację, za nasze własne pieniądze, przelewając krew wielu prawdziwie zaangażowanych w ruch Solidarności, tych bezimiennych dzisiaj. Wolne myślenie zostało skutecznie skanalizowane, podzielone na dwa fronty, by można było, nastawiając Polaków przeciwko sobie, dalej prowadzić podłą grę pozorów.. Tymczasem, "Fogelmany" zarabiający w latach '90 na transformacji, obsługujący większość umów, dziś też pośredniczą w wyznaczaniu nowych słupów do największego skoku stulecia.. skoku na przejęcie RP w całości. S. Neumann słusznie powiedział, że głosują Ci, którzy kompletnie się nie interesują a tylko czerpią z przekazu. Anna Walentynowicz namawiała w 2001 r do bojkotu wyborów.. Była jedną z wielu wykorzystanych działaczy.." z ludu". Co się stało, że potem jedni wydali się jej mniej paskudni od drugich, niewiadomo..

  Cytuj
  IP: 94.254.xx8.xx6 
 • Anna_gość_gość

  08.10.2019, 10:46

  "Tczew głosuje na Neumanna i Selina !!!!!"

  Taśmy Morawieckiego - przypominam wszystkim: Jak ludzie ci zap***ją za miskę ryżu, jak było w czasach po II wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. " Będziemy zapier***ać, rowy kur*a kopać, a drudzy będą zakopywać. Będziemy zadowoleni"

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +3

  były Solidaruch...._gość

  08.10.2019, 11:47

  Pan Bartosz...

  Pan Bartosz przeszedł na drugą stronę w nadziei na jakąś synekurę w Orlenie lub innej spółce. Ale chyba bardzo się zawiedzie, a twarzy już nie odzyska! Najprawdopodobniej przyjdzie mu żyć w pustce towarzyskiej równej jego intelektualnym możliwościom!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx7 
 • +1

  Wiosna_gość

  08.10.2019, 12:33

  ...

  Ja tam mam wyj***ne głosuje na Lewicę

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx1 
 • -2

  observeur_gość

  08.10.2019, 12:50

  "Neumann dosadnie powiedział o niedowartociowanych faryzeuszach PO - już na szczęście byłych , którzy za judaszowskie obietnicę nagrali Neumanna i sprzedali podobnym po roku w okresie przedwyborczym kolegom z PiS którzy dostarczyli propagandowej telewizji TVP info ! Hańba Tczewiacy - pseudo politycy !!!"

  Idz sie spuszczaj gdzie indziej co?

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx3.xx8 
 • +5

  ja_gość_gość

  08.10.2019, 13:42

  A karierowicze przylecieli do Tczewa, bo mają nadzieje, że coś ugrają.Otóż wart Pac pałaca...

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx3.xx1 
 • UBolek_gość

  08.10.2019, 13:57

  Nie głosujcie na POKOmonów

  Jeśli okaże się że POKO otrzymało w wyborach jakiekolwiek głosy to niestety potwierdzą się słowa Sławka wypowiedziane pod adresem Tczewian

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx0 
 • -1

  xxx_gość

  08.10.2019, 14:48

  Wszystcy tacy wrażliwi i przewrażliwieni na swoim punkcie...butni, honorowi i głodni odwetu...wszytsko to doputy...nie trzeba wstać od komputera. Honor i patriotyzm ma się w sobie...a nie w hejcie, agresji i obrażaniu innych. Niczym nie różnią się krytycy Pana N...od niego samego. Każdy myśli jedynie o swojej wygodzie. Dziś patriotyzm to szczekanie i wymachiwanie tatoo "Pamiętamy". Strasznie to smutne wszytsko, baaardzo żałosne. Walczmy, małymi krokami...zaczynając od siebie. Każdego z Was rzucających kamieniem...możnaby nagrać...i pewnie większość...wypadłaby równie spekraularnie jak Pan N.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • -3

  BDB_gość_gość

  08.10.2019, 15:36

  Czas na opamiętanie

  Przez 4 lata rządzący skłócali Polaków, a w Tczewie pokłóciłi sie lokalni działacze PO, reakcja Neumana zrozumiana, z Polakami ciężko się dogadać jak każdy uważa sie za najmądrzejszego. Ale pisowcy żywią sie aferami innych nie widząc ze sami są pogrążeni w bagnie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx0 
 • -3

  Kazimierz_gość

  08.10.2019, 21:38

  Tczewscy POlitycy

  Wszyscy tczewscy fani PO czy KO powinni pojechać do Rokocina i przeprosić pana Neumanna oraz zrobić mu dobrego loda na poprawę humoru żeby już więcej nie rzygał Tczewem.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx4 
 • +1

  JAN_gość_gość

  08.10.2019, 22:00

  x

  "Kogoś dziwi, że znalazła się większa świnia od innych w tym całym chlewie polityki? Swoja drogą bardzo rozbroił mnie redaktor z TVP, który tak bardzo roztkliwia się nad biednym, byłym działaczem PO i biednymi mieszkańcami Tczewa (choć było wytłumaczone, że panu N chodziło o działaczy, ale to nie dotarło), którzy są pogardzani przez strasznego pana N. Gdyby chodziło o posła PiS pewnie starał by się raczej dyskredytować swojego rozmówcę, a nie użalać nad jego losem. Cóż, polityka."

  Całkowita racja

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • +1

  tczewianin_gość

  08.10.2019, 23:50

  wybory

  Tczewianie zaglosuja na PO ! Jestem przekonany ! Czy ich tak sie nazwie czy inaczej,ZAGLOSUJA NA PO

  Odpowiedz
  IP: 79.216.xx4.xx5 
 • -1

  Pax_gość_gość

  09.10.2019, 01:07

  A w tle pałętający się bracia Z i T., co to sami już nie widzą gdzie teraz swoje wredne tyłki posadzić. Już raz wywaleni z PiS, zwietrzyli swoją szansę. To oni obrzygują Tczew, tylko wtedy wiedzą że żyją. Patologia tczewska.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA