Usłyszał trzy zarzuty, sam wnioskował o karę

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Usłyszał trzy zarzuty, sam wnioskował o karę
Dzięki skutecznej pracy tczewskich policjantów, odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-latek, który jest podejrzany o kradzież elektronarzędzi i roweru. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część narzędzi. Podejrzany usłyszał 3 zarzuty za kradzieże przedmiotów o łącznej wartości 3,5 tysiąca złotych. Mężczyzna wnioskował o dobrowolne poddanie się karze.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, pracując nad sprawami kradzieży, do których doszło pod koniec października na terenie powiatu tczewskiego, ustalili, kto jest odpowiedzialny za te przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

- W ubiegły piątek policjanci zatrzymali 31-latka, któremu śledczy przedstawił 3 zarzuty. Mężczyzna przyznał się do kradzieży roweru oraz elektronarzędzi. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 3.5 tysiąca złotych. W rozmowie z funkcjonariuszami 31-latek powiedział, że ukradzione przedmioty sprzedawał w lombardach, kasynach oraz przypadkowo napotkanym ludziom, dzięki czemu mógł kupić paliwo. Policjanci odzyskali część narzędzi. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. O dalszym losie 31-latka zadecyduje sąd.


Drukuj
Prześlij dalej