Policjanci apelują o ostrożność. Podały się za pracownice MOPS-u i ukradły portfel

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci apelują o ostrożność. Podały się za pracownice MOPS-u i ukradły portfel
Tczewscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o kradzież portfela. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sprawczynie, podszywając się za pracownice MOPS-u, ukradły z jednego z mieszkań portfel z pieniędzmi. W wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości ponad 2,5 tys. złotych. Zatrzymane 24 i 47-latka trafiły do policyjnego aresztu i usłyszały już zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15 stycznia br. po godzinie 13.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść kilka godzin wcześniej w jednym z mieszkań na terenie miasta.

- Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej dwie obywatelki narodowości romskiej, podszywając się za pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, weszły do mieszkania pokrzywdzonych. Sprawczynie wykorzystały nieuwagę domowników i ukradły portfel z pieniędzmi. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że powstały straty na ponad 2,5 tys. złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwie mieszkanki Gdańska. W związku z tymi ustaleniami stróże prawa zatrzymali 24 i 47-latkę, które trafiły do tczewskiej komendy.


Śledczy przedstawili już 24 i 47-latce zarzuty dotyczące kradzieży, do której się przyznały. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, informując jednocześnie, że pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej łatwo zweryfikować, ponieważ mają przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, numerem legitymacji, pieczęcią i podpisem osoby wystawiającej ten dokument. Pracownicy socjalni mają obowiązek okazać legitymację, jeśli zostaną o to poproszeni. Ponadto w każdej gminie (mieście) jest ośrodek pomocy społecznej, w którym można sprawdzić, czy osoba podająca się za pracownika socjalnego to faktycznie pracownik tej jednostki.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Obserwator_gość

  31.01.2020, 18:00

  Żniwa

  Czy paniom się niepomylilo zawsze trąbią w radiao i tv że zaczynają się Żniwa w święta i uważać na portfele i kieszonkowców.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx4 
 • +6

  JAN_gość_gość_gość

  31.01.2020, 23:06

  x

  Korzystają z MOPS a w portfelu 2,5 tys w przeciwnym razie by nie zostały wpuszczone ,

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.