Ul. Marysieńki na razie bez dofinansowania

Ulica Królowej Marysieńki (fot. tcz.pl)
Ul. Marysieńki na razie bez dofinansowania
Przebudowy ulic Królowej Marysieńki i Kossaka nie znalazły się na liście dofinansowań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Urzędnicy muszą szukać środków w innych źródłach, choć w przypadku Królowej Marysieńki jest jeszcze szansa, bo projekt znalazł się na liście rezerwowej.

W sumie Pomorskie otrzyma 131,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W powiecie tczewskim rządowe pieniądze otrzyma Gniew (przebudowa drogi gminnej - ulicy Partyzantów wraz z infrastrukturą techniczną - długość: 0,35 km, dofinansowanie: 2 599 999 zł).

- Do programu zgłaszaliśmy dwie ulice: Królowej Marysieńki i Kossaka. Żadna z nich nie została ujęta na liście inwestycji do dofinansowania. Ul. Królowej Marysieńki znalazła się na 10. miejscu na liście rezerwowej, ul. Kossaka w ogóle nie została uwzględniona. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Co zatem z przebudową obu ulic? Jeśli chodzi o ul. Królowej Marysieńki Tczew jest na 10. miejscu na liście rezerwowej, więc jest szansa, że jednak dofinansowanie otrzymamy. W sprawie ul. Kossaka urzędnicy będą szukać innych źródeł dofinansowania.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +10

  adam_gość

  28.02.2023, 09:54

  zejdź na ziemię pani rzecznik!

  10 miejsce na liście rezerwowej a ta gada że są szanse!!! Buhahahaha zejdź na ziemię pani rzecznik!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx9.xx4 
 • Konsorcjum BBRM_gość

  28.02.2023, 12:05

  taka rola rzecznika, ma łżeć

  urzędnikom wskazuje źródło - na remont ulic weźcie trochę kasy z darmowych autobusów, albo z basenu bo i tak nie powstanie. Jak tam WOJNA URZĘDNIKÓW Z PREZYDENTEM W URZĘDZIE? Związki chciały 1000 podwyżki, a ile dostaną urzędnicy? Wiem, że na pewno nie tyle, co prezesi z plakatów, ale co najmniej połowę trzeba dać, bo będą dalej składać wypowiedzenia. Wielu z nich od lipca ledwo będzie przekraczać najniższą krajową (3600zł), tak że Mirek weź się do roboty i zadbaj o podwładnych, bo nie zagłosują, jak trzeba, a wtedy w mieście będzie REWOLUCJA KWIETNIOWA, pokończą się stare układy i układziki, a do koryta przyjdą nowi z nowymi układami i układzikami.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx4.xx4 
 • Eh_gość

  28.02.2023, 12:22

  Oby jak najszybciej zrobili bo ten chodnik to jest tragedia tam

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +2

  mieszkaniec_gość

  28.02.2023, 20:18

  chodniki

  Te tragiczne chodniki rozjeździła firma B&W w trakcie remontu Zygmunta Starego tylko naprawić nie ma komu bo wykonawcy się nie chce a inwestor ma to gdzieś.

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA