Generalny remont kuchni - kolejność prac wykończeniowych

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Generalny remont kuchni - kolejność prac wykończeniowych
Czas na całkowitą modernizację jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu! Jak wykonać remont kuchni krok po krok? Od czego zacząć, ile kosztuje całe przedsięwzięcie i jakie meble kuchenne wybrać: na wymiar czy z gotowych zestawów?

Od czego zacząć remont kuchni?

Generalny remont kuchni polega na wymianie posadzek, materiałów wykończeniowych, instalacji, sprzętu oraz mebli. Na samym początku każdego remontu zawsze powinno znaleźć się miejsce i czas na opracowanie projektu oraz przygotowanie planu działania. W projekcie należy uwzględnić zasady ergonomii w kuchni, trójkąt roboczy oraz 5 stref roboczych (strefy: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania posiłków oraz gotowania). Już na etapie projektowania wybiera się także meble kuchenne, sprzęty oraz elementy wykończeniowe i akcesoria.

W pierwszej kolejności należy uporządkować istniejący stan kuchni: rozebrać stare meble, zdemontować sprzęt, a także skuć płytki oraz podłogi. Kolejnym etapem jest modernizacja lub wykonanie nowych instalacji:


- wodnej i kanalizacyjnej,
- wentylacyjnej,
- elektrycznej (siłowej i oświetleniowej),
- gazowej,
- alarmowej,
- przeciwpożarowej.

Następnie przychodzi czas na wyrównanie ubytków w ścianach i podłodze, tynkowanie, wykonanie gładzi, a także malowanie sufitu, położenie nowej posadzki, płytek, paneli lub innych materiałów, które mają przykrywać podłogę i ściany.

Wymiana mebli w kuchni

Meble kuchenne powinny być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Ich zakup stanowi znaczny wydatek w remoncie kuchni, jednak inwestycja w trwałe, wysokojakościowe oraz praktyczne w zastosowaniu meble może być opłacalnym przedsięwzięciem na wiele lat. Wymiana mebli w kuchni może odbyć się na dwa sposoby:

- zakup kompletu gotowych mebli,
- zamówienie zabudowy u stolarza.

Pierwsza opcja jest tańszym rozwiązaniem, jednak druga pozwala całkowicie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zaprojektować wymarzoną kuchnię na wymiar. Przy generalnym remoncie kuchni często wybiera się opcję zabudowania sprzętu kuchennego. Wpasowana w styl kuchni lodówka, piekarnik czy zmywarka na pewno będzie cieszyć oko przez wiele lat, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Po zainstalowaniu urządzeń i mebli kuchennych montuje się listwy podłogowe, abażury, żyrandole lub oprawy oświetleniowe oraz wszelkiego rodzaju dodatki, dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz.

Ile kosztuje remont kuchni?


Modernizacja kuchni wymaga wkładu finansowego i odpowiedniego zaplanowania kosztów oraz przeprowadzanych prac. Budżet przy generalnym remoncie kuchni oscyluje najczęściej między 20 000 zł a 35 000 zł. Kosztorys generalnego remontu kuchni obejmuje prace:

- przygotowawcze,
- instalacyjne,
- wykończeniowe

Do tego należy doliczyć koszt zakupu dużego i małego AGD, wykonania mebli na wymiar i dodatkowych elementów wyposażenia wnętrza (np. stół i krzesła). To, ile kosztuje remont kuchni w bloku czy domu jednorodzinnym, zależy ostatecznie przede wszystkim od powierzchni modernizowanego pomieszczenia, rodzaju zastosowanych materiałów, kosztów robocizny i ceny mebli kuchennych oraz AGD. Na każdym etapie warto skorzystać z porad fachowców.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej