Ferie w muzeum już się rozpoczęły

Wakacje w CKWS (fot. mat. prasowe )
Ferie w muzeum już się rozpoczęły
Tegoroczne ferie w Narodowym Muzeum Morskim już się rozpoczęły i potrwają wyjątkowo długo - do 27 lutego. Muzealnicy przygotowali dla młodych gości i ich opiekunów szereg zajęć edukacyjnych, opartych o fascynujące zbiory i wystawy instytucji. Zajęcia, zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych, będą odbywać się od poniedziałku do piątku, również w oddziałach NMM w Tczewie.

Muzeum Wisły
ul. 30 Stycznia 4


Na wystawie poświęconej dziejom Królowej Polskich Rzek zobaczymy nie tylko jedne z najstarszych łodzi na polskich ziemiach i poznamy tych, którzy nimi pływali, ale dowiemy się również jakie smaki i aromaty podróżowały Wisłą w dawnych wiekach.

Wiślanym szlakiem korzennych przypraw (dla osób indywidualnych)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-9 lat na zimowe warsztaty, podczas których samodzielnie wykonamy ozdobne pierniki tradycyjną metodą odciskania. Dowiemy się jakich egzotycznych przypraw używa się do ich wypieku i jaki mają związek z najdłuższą rzeką w Polsce. Przy wykorzystaniu teatrzyku kamishibai poznamy legendę o toruńskich piernikach oraz, aby delikatnie wypieki bezpiecznie dotarły do domu, wykonamy dla nich specjalne opakowania.

Centrum Konserwacji Wraków Statków
ul. Paderewskiego 24

Wśród egzotycznych łodzi, legendarnych jachtów i zachowanych fragmentów dawnych żaglowców podążymy tropem zagadek i dowiemy się, z czego jeszcze, oprócz drewna, budowano łodzie.

Z czego łódź zbudowano? (dla grup zorganizowanych)
Na przykładzie zgromadzonych eksponatów na wystawie "Tradycyjne łodzie świata" przekonamy się, że drewno nie jest jedynym materiałem, z którego można wykonać jednostkę pływającą. Rozwiązując rebusy i zagadki odkryjemy, z czego jeszcze można zbudować łódź lub tratwę. Wykonamy także oryginalną pracę plastyczną inspirowaną treściami wyświetlanymi na interaktywnych ekranach.

zajęcia dla grup zorganizowanych o godzinie 9:00; zajęcia dla osób indywidualnych o godzinie 12:00
bilety: uczestnik 9 PLN; opiekun/rodzic 1 PLN
grupy do 15 osób
osoby indywidualne - liczba uzgadniana z edukatorem z uwagi na obowiązujące limity sanitarne
dzieci do lat 7 - konieczny udział opiekunów
rezerwacja zajęć: edukacja.ckws@nmm.pl

Drukuj
Prześlij dalej