Pożar w fabryce farb i lakierów w Gniewie

(fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Pożar w fabryce farb i lakierów w Gniewie

zobacz galerię zdjęć: 3
Pożar w zakładzie zajmującym się produkcją farb i lakierów w Gniewie (powiat tczewski). Na miejscu działa siedem zastępów straży pożarnej.

Pożar pojawił się w czwartek, 16 marca, około godziny siódmej:

- Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana. Z obiektu ewakuowano około 50 osób. Paliły się rozlane substancje wykorzystywane do produkcji farb. Strażacy ugasili pożar. W początkowej fazie pożaru było bardzo duże zadymienie. Pracownicy firmy podjęli próbę ugaszenia pożaru, ale ze względu na panujące warunki pożarowe nie byli w stanie go ugasić. Sprawne i skuteczne działania miejscowej jednostki OSP spowodowały szybkie ugaszenie pożaru. Dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. - informuje kpt. Michał Myrda, rzecznik KP PSP Tczew.


Na miejscu pracuje obecnie siedem zastępów strażackich.


Aktualizacja:

Zakład zamieścił po pożarze komunikat w mediach społecznościowych:

W związku z incydentem (wybuch pożaru) na terenie firmy Alma-Color informujemy, że sytuacja została opanowana. Dzięki sprawnej akcji Służb oraz Pracowników zarzewie ognia zostało ugaszone. Bez zarzutów zadziałał system alarmowy i cała załoga zostala ewakuowana. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał i nie został hospitalizowany. Nie ma też zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, firm oraz środowiska. Dziękujemy Służbom i Pracownikom za sprawne działanie.

Drukuj
Prześlij dalej