Dzień rodzicielstwa zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

XX-lecie PCPR (fot. mat. prasowe)
Tczew - Dzień rodzicielstwa zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

zobacz galerię zdjęć: 4
24 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie PCPR w Tczewie zorganizował po raz kolejny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku połączono go z obchodami XX-lecia istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

Jak tłumaczą organizatorzy uroczystości, cały zaprezentowany program miał na celu uświadomienie, jak ważnym zadaniem jest rodzicielstwo zastępcze. Uroczystość miała na celu m. in. wyrażenie wdzięczności wszystkim rodzinom zastępczym za ich trud i miłość okazywaną wychowankom. W sposób szczególny Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn, podziękował rodzinom zastępczym zawodowym, wręczając im pamiątkowe statuetki. Rozstrzygnięto także konkurs recytatorski dla wychowanków pieczy zastępczej, który odbył się w naszej siedzibie w dniu 16 maja 2019 r.

W związku z jubileuszem PCPR w Tczewie nie zabrakło także podziękowań dla osób pełniących funkcję dyrektora w przeszłości: Jacka Wojtuszkiewicza, Joanny Szoła, Sebastiana Szlagowskiego oraz Ewy Pobłockiej. Oni także otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk starosty i przewodniczącego Rady Powiatu Tczewskiego, Marka Modrzejewskiego.


- Nie mogło obyć się bez podziękowań dla kadry. To przecież ona na co dzień realizuje zadania mające na celu wsparcie mieszkańców powiatu w ich codziennym życiu. Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek, w tym jubileuszowy tort. Nasza uroczystość przyniosła wiele wrażeń i wzruszeń. PCPR w Tczewie dziękuje bardzo wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego Święta. Jednocześnie osoby chętne do podjęcia wyzwania, jakim jest rodzicielstwo zastępcze zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 6. -mówią przedstawiciele PCPR.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Belzezdoop_gość

  04.06.2019, 09:03

  Popieram LGBT+

  Tylko małżeństwa jednopłciowe są w stanie wychować dzieci na przeciwników homofobii

  Odpowiedz
  IP: 46.229.xx7.xx9 
 • -1

  AD _gość

  04.06.2019, 12:06

  Podejście do klijenta.

  Okropne miejsce. Atmosfera nieciekawa. Miałam okazję wstąpić tam, aby o zapytać o pewne sprawy. Panie okazały się nieprzyjemne. Podejście do klienta jak w PRL. Ta instytucja nie powinna zajmować się niepełnosprawnymi. Zamiast wydawać pieniądze na bale niech zainwestują w szkolenie "Jak rozmawiać z ludźmi". To samo tyczy się MOPSu w Tczewie.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA