Już nie tylko "na wnuczka", ale i "na policjanta"

Policja (fot. tcz.pl)
Tczew - Już nie tylko "na wnuczka", ale i "na policjanta"
Tczewscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" oraz "na policjanta". Jak to działa? Sprawca udaje policjanta lub osobę najbliższą i prosi o pieniądze.
Prowadzone przez mundurowych działania profilaktyczne przynoszą rezultaty, gdyż coraz więcej osób nie daje się oszukać. Apelujemy o ostrożność i czujność do mieszkańców.


Mundurowi otrzymują zgłoszenia, gdzie sprawcy w kontakcie z osobami najczęściej starszymi udają bliskich i próbują wyłudzić pieniądze.

- Jednak coraz więcej osób zachowuje zdrowy rozsądek i ostrożność podczas relacji z osobami, które proszą o pieniądze, gdyż w przypadku podejrzeń, że rozmawiają z przestępcą zgłaszają to policjantom. Właśnie w ostatnim czasie przestępcy podają się za policjanta i żądają przekazania im pieniędzy pod pretekstem prowadzenia działań śledczych. Służby państwowe nigdy nie żądają przekazania pieniędzy, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze. - mówi st. asp. Dawid Krajewski z zespoły prasowego tczewskiej policji.

POLICJANCI APELUJĄ O WYJĄTKOWĄ OSTROŻNOŚĆ!

- Nie otwierajcie Państwo drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie!
- Nie wpuszczajcie Państwo do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się, kim one są. Macie prawo do uzyskania danych osoby, bądź firmy jaką reprezentuje dana osoba pukająca do twoich drzwi!
- Nie przechowujcie w domu dużych kwot pieniędzy!
- Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym.

- Unikajcie podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłatą zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności
- Współdziałajcie z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań!
- Zgłaszajcie informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły się w klatce, mieszkaniu czy posesji.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że osoba podająca się za członka rodziny i prosząca o pieniądze jest oszustem prosimy o kontakt z Policją pod nr 997 lub 112.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  tcz45

  31.03.2015, 16:58

  zrób im zdjęcie

  ja każdemu takiemu podejrzanemu typowi czy to kobieta czy facet robię zdjęcie. A nuż potem okaże się ,że to jakiś poszukiwany. Kilku protestowało, ale jak powiedziałem masz problem dzwoń na 997 szybko rezygnowali z ,,problemu,, Teraz każdy ma telefon i pstryk i jest jakiś dowód ,że taki pukał do drzwi.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  _gość

  31.03.2015, 21:40

  A co z złodziejami, którzy wyłudzają kredyty , przy pomocy banków na starsze osoby. Banki nie weryfikują dokumentów na które są pobierane kredyty , a na umowy i pesel uzyskują wyroki skazujące w sądach . To co się dzieje to jest hucpa, media GŁÓWNEGO nurtu o tym nie wspominają, SĄDY o tym milczą.

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.