Rok 2014 w Gniewie Rokiem Rodziny

Rok Rodziny - logo (fot. nadesłane do redakcji)
 Rok 2014 w Gniewie Rokiem Rodziny
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gniewie radni przyjęli uchwałę, na mocy której rok 2014 w Gniewie ogłoszony został Rokiem Rodziny. Propozycję taką zgłosiła przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie - Walentyna Czapska.

Dlaczego akurat Rok Rodziny? - Ustanowienie roku 2014 Rokiem Rodziny, z pewnością pobudzi różne środowiska do podejmowania działań na rzecz rodziny, jak również będzie przejawem docenienia rodziny, jako podmiotu będącego fundamentem bytu państwa i podwaliną jego rozwoju. Celem w tym działaniu ma być także uaktywnienie samych rodzin w dążeniu do pełnego wykonania swych zadań i do łączenia się między sobą dla obrony i umacniania swych praw - tłumaczy przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie.

Radna, biorąc pod uwagę realne zagrożenia stojące przed współczesną polską rodziną, wskazała też kroki, jakie gmina Gniew powinna podjąć na rzecz rozwoju polskiej rodziny. W uzasadnieniu przyjętej uchwały zapisano, że należy przede wszystkim dokonać analizy i uaktualnić obowiązujące przepisy prawa miejscowego dotyczące pomocy rodzinie, przygotować kampanię „Postaw na rodzinę”, której głównym celem będzie promowanie pozytywnego wizerunku rodziny poprzez podejmowanie działań profilaktycznych służących wzmocnieniu więzi rodzinnych, trzeba wzmocnić system wsparcia dla rodzin w kryzysie poprzez pomoc materialną, psychologiczną czy też prawną, a nawet zawiązać koalicję na rzecz pomocy rodzinie, z udziałem władz miasta, parafii, policji, poradni oraz placówek oświatowych.

Zgodnie z art.6 ustawy z dnia 10 czerwca 2010 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw do zadań gminy należy tworzenie gminnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a w tym - opracowanie i realizacja gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie. Taki program w Gniewie przyjęto uchwałą Nr VI/36/11 Rady Miejskiej z dnia 30 marca 2011 roku. Jako element gminnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie było powołanie zespołu

interdyscyplinarnego w 2010 r.




Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • +4

    _gość

    01.02.2014, 01:19

    Jedyna skuteczna pomoc rodzinie, to odsunięcie Tuska i Komorowskiego od władzy. Jeden wymyśla ustawy, a drugi je podpisuje udając dobrego wujcia. To oni podnieśli podatki na ubranka dla dzieci, zabrali ulgi i doprowadzili swoją polityką do tego, że w Polsce jest największy spadek narodzin. W TV okrągłe słówka za którymi nie ma żadnych działań oprócz tego, że ten rok ogłosili rokiem rodziny, co odbieram jako kpinę.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xxx 
  • stas_gość

    01.02.2014, 09:48

    kiedys nie trzeba bylo niczego oglaszac i uchwalac a o rodzine i tak sie dbalo.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.