Uczniowie z Ukrainy w Gniewie

(fot. gniew.pl)
Tczew - Uczniowie z Ukrainy w Gniewie
Zacieśnia się współpraca Gniewu z Ukrainą. W maju delegacja na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim odwiedziła Ostrog, a wczoraj do gniewskiej podstawówki przyjechała grupa młodzieży ze szkoły językowej w Browarach na Ukrainie. Pierwszego dnia wizyty uczniowie poznawali trójmiasto, dzisiaj oficjalnie przywitała ich wiceburmistrz Joanna Kamińska.

To już kolejny raz jak młodzież z ukraińskiego miasta Browary odwiedziła naszą gminę. W zeszłym roku delegacja była gościem zespołu szkół w Opaleniu, a w tym Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem przyjechała do nas dwudziestoosobowa grupa zdolnej językowo młodzieży z obwodu kijowskiego.

Po przyjeździe do Polski uczniowie w niedzielę 9 czerwca zwiedzali trójmiasto. W poniedziałek młodzi Ukraińcy wzięli udział w zajęciach szkolnych i poznawali się z nowymi kolegami. Oficjalnego przywitania grupy dokonała też Joanna Kamińska, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.


W kolejnych dniach młodzież odwiedzi m.in. Pelplin, Malbork i Opalenie, weźmie udział w zajęciach fitness, fotograficznych czy też z robotyki.

Goście zza wschodu zostaną w Gniewie do soboty.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -6

  Kontrojanski_gość

  14.06.2019, 07:25

  Odra, HIV, gangrena...... No ale BRACJA UKRAIŃCY... WITAMY

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx8 
 • +4

  Tczewianin _gość_gość

  14.06.2019, 09:47

  Zmień nick...

  na "CHAM"

  Cytuj
  IP: 83.25.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA