Kino na Temat dla seniora w kinie Helios Tczew


odbyło się
08
12.2016
Czwartek
Tczew - Kino na Temat dla seniora w kinie Helios Tczew
Kino na Temat dla seniora w kinie Helios Tczew. Film „Szermierz” i dyskusja po seansie.

Tczewskie kino zaprasza na kolejne wydarzenie, tym razem skierowane do starszego widza. Dnia 8 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu „Szermierz”, który na początku 2016 roku był fińskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Seans odbędzie się bez tradycyjnego bloku reklamowego, a po nim nastąpi krótka dyskusja na sali z udziałem zaproszonego eksperta.

Temat spotkania: Wspólna pasja i rodząca się przyjaźń między nauczycielem i uczniami.

Naszym gościem będzie Aleksandra Kęprowska, krytyk sztuki i dziennikarka muzyczna Radia Tczew, w przeszłości animatorka młodzieżowa w Fundacji Pokolenia i Klubie Włącznik.

O filmie:

Endel Neils, współpracownik stalinowskiej tajnej policji, ucieka z Leningradu do zapomnianej przez boga estońskiej wsi. Zatrudnia się jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski. Miejscowe dzieci szybko łapią bakcyl sportu. Neils okazuje się zdolnym i wyrozumiałym nauczycielem, który do wychowanków podchodzi z miłością. Wielu uczestników jego kursu to sieroty, które straciły rodziców w wyniku akcji przesiedleńczych organizowanych przez Sowietów. Szermierka staje się dla nich formą ekspresji i eskapizmu od szarej rzeczywistości. Wprawiają się w nowym fachu tak bardzo, że zaczynają marzyć o udziale w mistrzostwach organizowanych w Leningradzie. Neils musi stanąć przed dylematem: chronić siebie i zawieść swoich podopiecznych albo skonfrontować się ze swoją przeszłością, ryzykując przy tym własne życie. Dylemat staje się coraz bardziej poważny, kiedy inny nauczyciel zaczyna dociekać, czym mężczyzna parał się wcześniej.

Na seans nie obowiązuje rezerwacja miejsc. Bilety w cenie 12 zł/os do nabycia jedynie w kasie kina.

Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia