"Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona w tczewskim kinie


odbyło się
12
12.2016
Poniedziałek
Tczew - "Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona w tczewskim kinie
Zapraszamy na pokazy specjalne! Można zwyciężać, nie zabijając.

Zdobywca dwóch Oscarów, jeden z największych gwiazdorów w historii kina, reżyser „Pasji” i „Braveheart” Mel Gibson przedstawia opowieść o niesłychanej odwadze. Autentyczna historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.

Specjalne pokazy tego filmu w kinie Helios Tczew planowane są:
dnia 5.12.2016 r. o godz. 15:15 (poniedziałek)
dnia 12.12.2016 r. o godz. 18:00 (poniedziałek)

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Za zdjęcia do filmu odpowiadał Simon Duggan („Wielki Gatsby”, „Ja, robot”, „300: Początek imperium”), kontrolę nad departamentem scenograficznym objął Barry Robison („X-Men Geneza: Wolverine”, „Opowieści z Narni: Podróż Wędrowca do Świtu”, „Pitch Perfect”), kostiumami zajęła się nagrodzona Oscarem Lizzy Gardiner („Priscilla, królowa pustyni”, „Mission: Impossible II”, „Droga do zapomnienia”), a stanowisko montażysty objął nominowany do Oscara John Gilbert („Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Angielska robota”, „Most do Terabithii”).

Zapraszamy do rezerwacji miejsc oraz nabywania biletów*: http://www.helios.pl/33,Tczew/BazaFilmow/Szczegoly/film/7268/Przelecz-ocalonych

*na seans dnia 12.12.2016 r. rezerwacja i sprzedaż uruchomiona zostanie 7.12.2016 r. w godzinach porannych
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia