XVII edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
17
09.2019
Wtorek
Tczew - XVII edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych
XVII edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, realizowana będzie w dniach od 16 do 20 września. Gościć u siebie będziemy artystów z 28 zespołów reprezentujących kraje: Gruzję, Litwę Macedonię, Polskę, Rosję i Ukrainę.

Prezentacje sceniczne XVII Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych odbywać się będą w dniach 17-19 września 2019r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Podczas wszystkich prezentacji scenicznych swój talent zaprezentuje blisko 300 niepełnosprawnych uczestników. Naszym priorytetowym celem jest tworzenie imprezy bez barier i ograniczeń, podczas której każdy będzie miał okazję wyrazić siebie, łamiąc stereotypy. Grupy występujące na scenie muszą przestrzegać jednej zasady;-z uwagi na specyfikę imprezy przedstawienia muszą być nieme. Tak jak zwykle zobaczymy przedstawienia lekkie, radosne, ale i poważne, zmuszające do refleksji.

Grupa Płomyki ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem (Malbork) za pomocą przedstawienia "Trzy małe świnki" przeniesie widza do świata bajek.


W przedstawieniu "Co innego cebula" Grupy Kworce z Gdańskiego Domu Pomocy Społecznej Orunia poznamy historię dwojga ludzi, którzy w niezbadanych okolicznościach trafiają do odległego nieznanego świata, który uczy poznawać i zrozumieć się wzajemnie. Przedstawienie ma uwrażliwić widza na inność, odmienność.
Zobaczymy również historię uniwersalną, która fascynuje od setek lat. W przedstawieniu "Tristan i Izolda" Teatr Muzyczny Arlekin ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy zaprezentuje nam pełną pasji i emocji opowieść o miłości niemożliwej do spełnienia, miłości zrodzonej z marzeń i tęsknot.

W sumie zobaczymy 28 prezentacji scenicznych o bardzo różnej tematyce. Wszystkie przedstawienia oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:

- Jarosław Wojciechowski - teolog i menadżer kultury, dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, jeden z założycieli Sceny SAM w Gdyni oraz Gdyńskiej Sceny Kabaretowej,
- Natalia Kuropatwińska- nauczyciel w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie, terapeuta, od ponad dekady związana z realizacją Przeglądu Teatrów Wspaniałych.

- Krystian Nehrebecki - Aktor , reżyser teatralny i radiowy producent, twórca wydarzeń artystycznych.
Tradycyjnie, jak co roku, podczas gali wręczania nagród będziemy mieli niewątpliwą przyjemność podziwiać występ najmłodszych artystów z Teatrzyku ze Stumilowego Lasu, który działa przy Przedszkolu Specjalnym w ZPS w Tczewie.

Podczas Przeglądu Teatrów poza prezentacjami odbędą się także: happening, warsztaty artystyczne dla uczestników, spotkanie dla opiekunów i wychowawców a także dodatkowe zajęcia rekreacyjne.

Warsztaty prowadzone będą zarówno w Gołuniu na Kaszubach, w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie oraz w Centrum Kultury i Sztuki. Zajęcia prowadzić będzie 8 animatorów. Prowadzone w ramach projektu warsztaty zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestików. W tym roku dla uczestników przygotowaliśmy m.in.; "Zamknij teatr w antyramie". Przeniesienie ze sceny za pomocą różnych technik plastycznych i zamknięcie w antyramie emocji i wrażeń doświadczonych w teatrze", " Zajęcia relaksacyjne- metody radzenia sobie ze stresem scenicznym", "Muzykoterapia- taniec integracyjny w teatrze".
Tradycyjnie, jak co roku dla uczestników projektu wystąpi Gwiazda polskiej sceny muzycznej. W tym roku oficjalne otwarcie przeglądu uświetni koncert Michała Wiśniewskiego.

Po bardzo dobrym przyjęciu przez publiczność pierwszej odsłony trasy akustycznej Michała Wiśniewskiego "A niech gadają" artysta postanowił ponownie zaprezentować się w odsłonie akustycznej.. To osobisty komentarz Wiśniewskiego do długiej drogi, przebytej w życiu zawodowym jak i prywatnym. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje Michała Wiśniewskiego i zespołu Ich Troje, takie jak "Powiedz", "A wszystko to..." czy "Zawsze z Tobą chciałbym być", a także piosenkę z najnowszego singla "Z nikim nie jest tak", w wersjach akustycznych, na żywo! Dużą gratką dla fanów jest fakt, że pojawią się piosenki nie wykonywane do tej pory na koncertach! Zaczarują nas dźwięki płynące z pianina, basu, gitary oraz instrumentów perkusyjnych... Te koncerty z pewnością pozostaną na długo w pamięci każdemu, kto postanowi udać się na to muzyczne wydarzenie!

Koncert odbędzie się 17.09.2019r o godzinie 18:00 w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Koncert będzie miał charakter zamknięty, ale dla czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia.Program prezentacji scenicznych XVII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

(sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki ul. Kard. Wyszyńskiego 10, Tczew)


Wtorek, 17 września 2019r
17.00 Uroczyste otwarcie
17:15 "Pojedynek dobra ze złem" Amatorzy - Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie
17:25 "Siła przyjaźni" GTI-Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie
17:45 "Tajemniczy ogród"- Tacy sami- Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie
Koncert "Michał Wiśniewski-Akustycznie" - (wstęp na zaproszenie)


Środa, 18 września 2019r (wstęp wolny)

09:30 "Trzy małe świnki" Płomyki- Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem ( Malbork)
9:50 "Koci żandarm z Saint Tropez" Muzyczny kogel-mogel-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 (Radom)
10:10"Na sznurkach..." GRiM-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Szymanowo)
10:30 "Wybryk z telefonu komórkowego" Plastic Drama Theatre - Center of a blind in Kaunas and Mirijampole region ( Kowno-Litwa)
10:45 "Co innego cebula" Kworce-Dom Pomocy Społecznej Orunia (Gdańsk)
11:05 "Jestem kimś" Epitetem po metaforze- Dom Pomocy Społecznej (Lubuczewo)
11:25 "American dream" Korczakowskie skrzaty- Dom im. Korczaka, Regionalna Placówka Opiekuńczo- Terapeutyczna (Gdańsk)
11:45"Idole bez masek" - Teatr Studio Maska ( Żytomierz-Ukraina)
PRZERWA
13:00 "Przyjaciel potrzebny od zaraz" Bajkolandia- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Lidzbark Warmiński)
13:20 "Pan Hilary-rekonstrukcja" Warsztat Terapii Zajęciowej Bratanki (Toruń)
13:40 "Cztery sezony" Domkowcy- Środowiskowy Dom Samopomocy dla Dorosłych-Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego (Tczew)
14:00 "Koła czasu" Aitvaras- Raseiuniu dienos centras (Raseiniai-Litwa)
14:20 "Cyrk, cyrk" Szansa-Warsztat Terapii Zajęciowej (Białogard)
14:40 "Niebieska Kraina" Kłobuczki- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy PSONI (Biskupiec)
15:05"Feniks" Narcyz- Warsztaty Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka (Trzebnica)

Czwartek, 19 września 2019r ( wstęp wolny)

10:00 "Lato w dolinie Muminków" Mimi Riczi- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy-Zespół Placówek Specjalnych (Tczew)
10:20 "Ewolucja" Orioni- Centrum dla dzieci niepełnosprawnych ( Zestafoni-Gruzja)
10:40 "Metamorfoza" Special elementary school Idnina (Skopje-Macedonia)
11:00 "Tristan i Izolda" Teatr Muzyczny Arlekin-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 (Bydgoszcz)
11:20 "Symfonia miłości" Rag-baby Ann- Adakavas Residential Care Home (Taurogi-Litwa)
11:35 "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" Teatr Recepta Stowarzyszenie ECCE Homo (Kowalki)
11:55 "Kolesie" Kaliningrad Regional Children's and Youth Non-Governmental Organization Disabled Maria Studio Danko (Kaliningrad-Rosja)
12:15 "Przebudzenie" Kameleon- Środowiskowy Dom Samopomocy (Tczew)
12:25"Serce" Zerniatko-Żytomierska Specjalna Ogólnokształcąca Szkoła z Internatem (Żytomierz-Ukraina)


16.00 Koncert Finałowy
"Z pamiętnika wielickiego krasnoludka" Teatrzyk ze Stumilowego Lasu- Przedszkole nr 3- Zespół Placówek Specjalnych (Tczew)

Wręczanie nagród

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Aleksandra Sebunia_gość

  12.09.2019, 20:22

  zaproszenie

  Witam! Jak można zdobyć zaproszenie na koncert Michałą Wiśniewskiego ???

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.