Wioślarstwo: Mateusz Biskup znów tryumfuje!

Wioślarz Unii Tczew, 19-letni Mateusz Biskup nie zwalnia tempa! Podopieczny trenera Mariusza Grubicha wygrał w sobotę finał A jedynki mężczyzn w pierwszym dniu Centralnych Jesiennych Regat Kontrolnych w Poznaniu. Wyprzedził m.in. mistrza świata juniorów, Natana Węgrzyckiego-Szymczyk z AZS AWF Warszawa. W finale A jedynki wagi lekkiej popłynął z kolei Michał Baran, zajmując 6. miejsce ze stratą 26,98 sekund do zwycięzcy.

Na torze regatowym Malta zmagają się będą juniorzy i seniorzy mający aspiracje do kadry narodowej w wioślarstwie.

Wyniki finału A:

1. Mateusz Biskup (Unia Tczew) - 7:43,00

2. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:45,04
3. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 7:47,19

W niedzielę, drugim dniu Centralnych Jesiennych Regat Kontrolnych w Poznaniu, odbywały się po 2 wyścigi finałowe w każdej kategorii. W jedynce mężczyzn najpierw Biskup zajął 3. miejsce, zaś następnie 1. Z kolei w jedynce mężczyzn kategorii lekkiej drugi Unita, 19-letni Michał Baran zajął 6. pozycję, a następnie 8. Trzeba podkreślić, iż Michał był zdecydowanie najmłodszy w całej stawce. Oba wyścigi wygrał 25-letni Jerzy Kowalski z Gopło Kruszwica.