Siatkówka plażowa - podsumowanie sezonu

Druga w klasyfikacji ogólnej tczewskiego GP żeńska para K. Słomińska/E. Lewandowska
Tczew - Siatkówka plażowa - podsumowanie sezonu
W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się ostatnie w tym sezonie turnieje siatkówki plażowej. Zwolennikom tej dyscypliny sportu pozostanie już tylko oczekiwanie na kolejny sezon oraz śledzenie w telewizji plażowych rozgrywek z cyklu FIVB World Tour. Organizatorzy wszystkich turniejów po wręczeniu medali i nagród podziękowali wszystkim za konsekwentny udział w zawodach i tym samym zaprosili do udziału w przyszłorocznej rywalizacji.


Tczew
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Jedno z największych i najbardziej zaawansowanych organizacyjnie plażowych Grand Prix na Pomorzu po 6 turniejach dobiegło końca. Zwycięzcą została starogardzko-trójmiejska para Karol Jaworski i Adam Miotk, która już po piątym turnieju mogła świętować triumf zapewniając sobie bezpieczną przewagą nad kolejnymi w tabeli drużynami. Jednak na dalszych miejscach sytuacja nie była już tak klarowna. Do ostatniego spotkania szóstego turnieju rozstrzygały się kolejne miejsca w klasyfikacji całego XII Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej. Drugie miejsce po bezpośrednim pojedynku półfinałowym zapewniła sobie miejscowa para Robert Karnowski/Mikołaj Brange zwyciężając przyjezdnych z Elbląga Rafała Guzowskiego i Piotra Malinowskiego. Kolejne, czwarte miejsce, przypadło parze Marcin Neumann/Rafał Roik z Tczewa. W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został również osobny turniej kobiecy, w którym w 6 turniejach o najwyższe laury rywalizowały panie. Zmagania były bardzo zacięte, a potwierdza to zaledwie punkt różnicy w końcowej klasyfikacji pomiędzy pierwszą, a drugą parą i również niewielkie różnice punktowe pomiędzy kolejnymi zespołami żeńskimi. Zwycięstwo w tej rywalizacji odniosły siostry Karolina i Paulina Kirszenstein minimalnie wyprzedzając Karolinę Słomińską i Emilię Lewandowską. Trzecie miejsce przypadło parze Anna Hohn i Katarzyna Przeperska. Warto dodać, iż wszystkie czołowe zespoły kobiecego GP reprezentowały Starogard Gdański. Kolejne miejsca oraz szczegółowa klasyfikacja generalna znajdują się na stronie organizatora całego cyklu, którym jak co roku jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Na zakończenie turnieju odbyło się uroczyste wręczenie medali i nagród rzeczowych dla najlepszych par męskich i kobiecych.

Malbork

W Malborku podobnie jak w Tczewie o ostatecznej kolejności w klasyfikacji generalnej zadecydował ostatni turniej VI GP Malborka w siatkówce plażowej. Po sześciu turniejach na najwyższym stopniu podium z bezpieczną przewagą nad pozostałymi drużynami stanęli Rafał Guzowski i Piotr Malinowski z Elbląga. Drugie miejsce po zwycięstwie w ostatnich zawodach całego cyklu należało do tczewian – Roberta Karnowskiego oraz Mikołaja Brange, a na trzecie miejsce dzięki dobrej grze w dwóch ostatnich turniejach „wskoczyli” Mateusz Zięba i Tomasz Niemiec z Elbląga wyprzedzając na samym finiszu tczewsko-malborską parę: Tomasz Stromski/Zbigniew Kowalski. Do ostatniego, turnieju ku zdziwieniu wszystkich zawodników, przystąpiło aż 5 żeńskich duetów. Dotychczas bowiem tylko jedna para w składzie Emilia Lewandowska i Karolina Słomińska konsekwentnie przyjeżdżała na zawody i często wobec braku przeciwniczek dzielnie stawiała czoła męskim parom. Organizator, którym jak co roku był OSiR Malbork nagrodził w związku z tym medalami i nagrodami rzeczowymi nie tylko najlepsze męskie duety, ale również wytrwałe starogardzianki. Zawody zakończyły się w miłej atmosferze wspólnym zdjęciem wszystkich nagrodzonych uczestników.


Klasyfikacja generalna VI Grand Prix Maborka w siatkówce plażowej znajduje się pod adresem: http://osir.malbork.pl/index.php?category=85

Gniew

Ze wszystkich Grand Prix siatkówki plażowej, które odbywały się w okolicy Tczewa najszybciej wystartowały i zakończyły gniewskie zmagania. Zwycięzcami klasyfikacji okazali się tczewianie Roman Leczkowski/Piotr Łazarski. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły odpowiednio pary z Pelplina – Karol Mrozek/Bartłomiej Krajnik oraz z Gniewa - Wiesław Pelpliński/Tomasz Ostrowski. Kolejne lokaty w pierwszej dziesiątce przypadły następującym zespołom: Marcin Malinowski/Dawid Danowski, Mateusz Kowalczyk/Mateusz Durkalec, Mateusz Gałecki/Robert Lewandowski, Marcin Koperski/Dawid Herrlein, Krzysztof Brzóska/Paweł Tucholski, Karol Kowalczyk/Dawid Gleizner, Tomasz Stromski/Mikołaj Brange oraz Artur Karaś/Sebastian Szutta. Organizatorzy nagrodzili najlepsze pary pucharami oraz nagrodami rzeczowymi i zaprosili wszystkich do udziału w przyszłorocznych zawodach.

Drukuj
Prześlij dalej