Walczyli o pierwsze punkty

Piłka nożna
Tczew - Walczyli o pierwsze punkty
W dniach 22. i 24. września na boisku przy szkole podstawowej nr 7 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej 2009. Zespoły walczyły o pierwsze punkty współzawodnictwa sportowego w roku szk. 2009-2010.

We wtorek w związku z żałobą narodową, na znak solidarności z rodzinami zmarłych i poszkodowanych górników, młodzież rozpoczęła zawody minutą ciszy. Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów:

- I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE
- ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W TCZEWIE
- ZESPÓŁ SZKÓŁ RZEMIEŚLNICZYCH I KUPIECKICH W TCZEWIE
- ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROTECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W SWAROŻYNIE
- ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W TCZEWIE-ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH I ODZIEŻOWYCH W TCZEWIE
- I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W TCZEWIE

Zawody rozegrano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Z grup wychodziły 2 zespoły z największą ilością zdobytych punktów. Mecze finałowe rozegrano wg zasady: IIm GR.1 - IIm GR.2 o miejsce III i Im GR.1 - Im GR.2 o miejsce I w turnieju.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce - ZST Tczew (Artur Kaim, Maciej Saczuk, Krystian Krause, Krzysztof Kamiński, Mateusz Kuzimski, Andrzej Kuros, Krystian Krause, Dawid Bonek, Marcin Jurczyński, Przemysław Piórecki, Łukasz Turek)
II miejsce - ZSBiO Tczew, III miejsce - I LO Tczew, IV miejsce - ZSE Tczew, V m. - ZSAIO, ZSRIK, II LO.

Zwycięski zespół otrzymał Puchar ufundowany przez Dyrektora POS, wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy. Dyrekcja POS składa serdeczne podziękowanie Dyrektorowi SP 7 za udostępnienie szatni i boiska. Na zawodach kontuzjowani zostali Dawid Bonek (ZST) uraz kolana prawego oraz Jakub Kwiatkowski (I LO) uraz st. skokowego prawego. W/w udzielono pomocy przedmedycznej.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia