Olimpiada Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka w Fantazji (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Olimpiada Przedszkolaka
W dniu 16.11.20116 w II LO im. Jana III Sobieskiego odbyła się „Olimpiada Przedszkolaka” organizowana przez Gdański Klub Sportowy Korsarz. W imprezie wzięło udział 320 przedszkolaków z 15 placówek, które są objęte Narodowym Programem „Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży” , którego strategicznym sponsorem jest PGE Polska Grupa Energetyczna, program dofinansowany ze środków Fundacji PZU, a Patronem Honorowym jest Andrzej Jaworski.

Przedszkola które wystąpiły:

Przedszkole „Twoja Niania” Tczew, Przedszkole „Niebieskie Migdały” Tczew, Przedszkole „Fantazja” Tczew, Przedszkole „Bajkowe” Tczew, Domek Przedszkolaka Montessori Tczew, Oddział Przedszkolny Szkoły Sportowej nr 2 w Tczewie, Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Turzu, Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Swarożynie, Przedszkole „Dzieciolandia” Kolnik, Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Pszczółkach, Publiczne Przedszkole nr 2 w Skarszewach, Przedszkole „Aniołek” Skarszewy, Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim, Przedszkole „Diamencik” Gdańsk, Przedszkole „ Pod Bukami” Gdańsk.


Dzieci bawiły się na siedmiu stacjach, każda stacja to inne zadanie lub ćwiczenie do wykonania. Podczas zabawy zostały wykorzystane również 3kosze, które są innowacyjnością w pracy z maluchami i nie tylko. Podczas ćwiczeń dzieci wykorzystywały ponad 100 piłek w jednym czasie. Na każdej stacji dzieci bawiły się przez 8 minut, po tym czasie następowała zmiana stacji. Po zakończeniu konkurencji odbyła się ceremonia medalowa, każde dziecko otrzymało medal oraz klubową opaskę na nadgarstek, medale wręczał Pan Marian Szajna radny Sejmiku Województwa Pomorskiego poprzedniej kadencji. Po ceremonii medalowej przyszła chwila na wspólne zdjęcie oraz okrzyk. Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia wkrótce.

- Olimpiada Przedszkolaka to tylko niewielka część Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowiania Dzieci i Młodzieży. Cały program w niedalekiej przyszłości ma objąć wszystkie województwa tj. przedszkola i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Planujemy Olimpiady gminne, miejskie, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie. Ponadto we wszystkich miejscach, w których funkcjonuje program prowadzone są zajęcia przez przeszkoloną kadrę na potrzeby programu oraz przyszłego uczestnictwa w sporcie. Operatorem Narodowego Programu Upowszechnia i Usportowiania Dzieci i Młodzieży jest Gdański Klub Sportowy „Korsarz”, którego mam zaszczyt być prezesem. Do tej pory do współpracy udało się przekonać PGE Polska Grupa Energetyczna, która to została sponsorem strategicznym. Nasze działania wspomaga również Fundacja PZU oraz Patron Honorowy Pan Andrzej Jaworski. Wierzę w to głęboko, że niepowtarzalność oraz innowacyjność programu autorstwa prof. Tadeusza Hucińskiego spowoduje, że w najbliższym czasie, dziesiątki tysięcy dzieci w całej Polsce zostaną zarażone miłością do sportu”- mówił prezes GKS „Korsarz” Andrzej Kwaśniewski.
Galeria zdjęć będzie dostępna na stronie facebook’a TMK Pomorze Tczew oraz GKS Korsarz Gdańsk.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Maciej_gość

    17.11.2016, 22:33

    Świetna impreza, dzieciaki zadowolone;)

    Odpowiedz
    IP: 89.66.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.