Gryf pokonał Chojniczankę

Gryf istnieje od 2009 roku (fot. oficjalna strona zespołu)
Wreszcie udało się przełamać złą passę na swoim stadionie. Gryf pokonał Chojniczankę II 3:0.

GRYF: Janiszewski, Holz, Saczuk, Hadrysiak, Włodowski, Zawoliński, Tutkowski, Dmitrzyk, Borys, Nowaczyk, Kuzimski
CHOJNICZANKA: Cisewski, Kręck, Schulz, Laskowski, Zalewski, Dorawa, Cysewski, Skiba, Schmidt, Jędrzejewski, Andrzejewski

1:0 Kuzimski (13') głową
2:0 Nowaczyk (41')

3:0 Dmitrzyk (52')
Widzów 150

Chojniczanka przyjechała do Tczewa praktycznie juniorami. Tylko jeden z zawodników nie był młodzieżowcem. Ambicji i sił starczyło na pierwsze 40 minut. Gryf nie zagrał świetnie, ale skutecznie wypunktował przyjezdnych. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale rozregulowane celowniki mieli nasi zawodnicy. W 13 minucie świetną akcję Borysa skutecznie głową wykończył Kuzimski i zrobiło się 1:0. Druga bramka padła w 41 minucie. Świetnie w polu karnym zachował się Nowaczyk i piękną bramką podwyższył wynik. Mogło być 3:0, ale albo Tutkowski się potykał, albo Kuzimski trafiał w poprzeczkę. Krótko po przerwie wynik meczu ustalił Dmitrzyk po kolejnej ładnej akcji Borysa. Potem były kolejne sytuacje, poprzeczka i mnóstwo niecelności w polu karnym gości. Dzięki temu chojniczanie nie przegrali wyżej, a Gryf wygrał drugi mecz z rzędu.

Następny mecz: Bytovia II Bytów - Gryf 2009 Tczew *

* Mecz z rezerwami Bytovii wydaje się być bardzo ciekawie zapowiadającym spotkaniem. Bytowianie co prawda przegrali swoje ostatnie spotkanie, ale po wyrównanym mecz z wyżej notowaną ekipą z Pszczółek. Gryf zaś wygrał swoje drugie spotkanie z rzędu. Co prawda przeciwnicy nie byli zbyt wymagający, ale być może to początek dobrej passy Gryfa, która przyniesie kolejne punkty.