W sobotę w Kornem największy turniej strzelecki na Pomorzu

(fot. mat. prasowe)
Tczew - W sobotę w Kornem największy turniej strzelecki na Pomorzu
W sobotę, 20 października 2018 roku, w godzinach 11.00-15.00 na terenie Centrum Szkoleń Taktyczno-Strzeleckich SKORPION w Kornem, odbędzie się II Pomorski Turniej Strzelecki. Zeszłoroczna edycja tego wydarzenia zgromadziła ponad 1000 osób. II Pomorski Turniej Strzelecki to największa impreza dla pasjonatów i osób, które rozpoczynają przygodę z bronią palną.

Wśród licznych atrakcji organizatorzy zaplanowali turniej strzelecki przy użyciu karabinku sportowego, tzw. KBKS, a także festyn rodzinny połączony z licznymi atrakcjami. Na przybyłe dzieci czekać będą stoiska z dmuchanym placem zabaw, miejsce na wspólną grę i zabawę, a dla rodziców stoiska, na których będzie można obejrzeć broń kolekcjonerską.

Po zeszłorocznym sukcesie I edycji wydarzenia dostawałem liczne telefony od społeczności strzeleckiej, która była ogromnie wdzięczna za to, że od najmłodszych lat zachęcamy do uprawiania sportu. Liczę na to, że w sobotę wielu uczestników znów "złapie bakcyla"i rozpocznie przygodę ze strzelectwem. Nasze wydarzenie nawiązuje do tradycji strzelectwa sportowego i osiągnięć olimpijskich - złotych medali: Józefa Zapędzkiego w Meksyku 1968 i Monachium 1972 oraz Renaty Mauer w Atlancie 1996 i Sydney 2000 - mówi Andrzej Jaworski Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Patron Honorowy wydarzenia.


Podczas II Pomorskiego Turnieju Strzeleckiego nie zabraknie pokazów grup rekonstruktorów z okresu II wojny światowej, a także ciepłego posiłku dla uczestników. Rodziny będą mogły również przejechać się opancerzonych samochodem rozpoznawczym - BRDM oraz dowiedzieć się o tradycji Piłsudczyków.

Celem naszego wydarzenia jest edukacja Polaków, mieszkańców całego województwa pomorskiego,
w tym dzieci i młodzieży związana z obronnością terytorialną oraz nabycie przez nich umiejętności obsługi broni palnej. Ogromnie się cieszę, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze pod koniec września potwierdziło zgodność regulaminu strzelnicy z obowiązującymi przepisami prawa. Po kilku miesiącach przerwy ponownie ruszamy z impetem z naszymi działaniami. Liczę na to, że II Pomorski Turniej Strzelecki zachęci przybyłych gości do zdobywania pozwoleń na broń, a przede wszystkich uświadomi ich
o ewentualnych niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem i posiadaniem broni palnej - mówi Robert Weis Prezes Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego SKORPION, organizator wydarzenia.

Organizatorzy:


? Centrum Szkoleń Taktyczno-Strzeleckich SKORPION,

? Stowarzyszenie myGdansk.pl.

Patronat Honorowy:

? Mariusz Łuczyk - Wicewojewoda Pomorski,

? Andrzej Jaworski - Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Partnerzy:

? Klub Strzelecko-Kolekcjonerski SKORPION,

? Forum Młodej Prawicy,

? Gdański Klub Sportowy KORSARZ,

? Związek Piłsudczyków RP Okręg Łódzki,

? Fundacja Niezłomni - Tobie Ojczyzna. Prezes Mariusz Draniewicz,

? Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich, d-ca Adam Zając.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA