Złoty i brązowy medal Samborzanek na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Piłka ręczna plażowa (fot. nadesłane do redakcji)

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniach 9-11.06. 2017r w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W imprezie wzięły udział 2 zespoły tczewskiego Sambora. Nasze zawodniczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorki młodszej, trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii juniorki.

Wyniki juniorek młodszych:

KS CSK Szczecin - Sambor Tczew 0:2
KPR Kobierzyce - Sambor Tczew 0:2
XI LOS Gliwice- Sambor Tczew 0:2

Kusy Szczecin - Sambor Tczew 1:2
Po rozegraniu meczy w grupie zostały rozegrane mecze półfinałowe w którym Sambor Pokonał 2:0 KS CSK Szczecin II.
W finałowym meczu o złoty medal Mistrzostw Polski nasze zawodniczki ponownie spotkały się z zespołem KPR Kobierzyce ,który pokonały 2:0. i mogły cieszyć się z tytułu Mistrza Polski juniorek młodszych. Skład zespołu : Milena Gowin ,Julia Zwolak bramkarki. Julia Borkenhagen, Marcelina Cesarz, Klaudia Gierszewska, Natalia Jączyńska, Aleksandra Puckowska, Natalia Sasinowska, Weronika Solińska, Julia Polenz, Julianna Urban, Aleksandra Skiberowska trener Artur Wierzbicki.

Wyniki juniorek:

Masters Kalisz Pomorski -Sambor Tczew 0:2
Sambor Tczew- KPR Ruch Chorzów 0:2
KS SMS CKS Szczecin II- Sambor Tczew 0:2
W tej kategorii zespoły grały w trzech grupach nasz zespół zajął 1 miejsce w grupie i w walce o medale zmierzył się z pozostałymi zwycięzcami grup.
KPR Kobierzyce - Sambor Tczew 2:0
UKS Handball 28 Wrocław - Sambor Tczew 2:1 ten mecz decydował o srebrnym medalu Mistrzostw Polski nasz zawodniczki przegrały go w dramatycznych okolicznościach po serii shoot out nie trafiając ostatniego rzutu.
Skład zespołu Agata Warczyńska bramkarka, Karolina Górecka, Julia Duszyńska, Kinga Wańczyk, Nikol Andrjenko trener Adrianna Jastrzębska.