Zakończył się sezon w tenisie ziemnym

W sobotę, 29. września, na kortach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się turniej zakończenia sezonu w tenisie ziemnym - gry deblowe, oraz nastąpiło podsumowanie i zakończenie Grand Prix Tczewa w kategorii Open. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody rzeczowe.

Z czternastu startujących par najlepsza okazała się para z Gdyni - Przemysław Włodarz, Andrzej Rutkowski (zwycięzca Grand Prix singlistów w kategorii open), pokonując w finale tczewska parę braci - Andrzeja i Jarosława Maj w dwóch setach 6/2, 6/0. Wcześniej zwycięzcy pokonali w półfinale parę ze Starogardu Gdańskiego- Piotr Paliwoda, Grzegorz Bielak (6/2, 6/4). A w ćwierćfinale pokonali rozstawionych z numerem pierwszym parę Król, Tylkowski (6/2, 6/3). Bracia Maj w ćwierćfinale pokonali rodzinny duet ojca i syna Arkadiusza i Pawła Woźniaków (6/2, 6/2), a w półfinale parę Witold Sosnowski, Filip Żemajtis (6/3, 6/2). Trzecie miejsce zdobyli Paliwoda i Bielak, pokonując Sosnowskiego i Żemajtisa (10/8, 10/8, 10/3).

W turnieju startowały pary z Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Gdyni, Sopotu, Kwidzyna i Opalenia. Następne turnieje na wiosnę przyszłego roku, a w ramach przygotowań do nich TCSiR zaprasza na korty -hala namiotowa oraz na turniej Speedmintona, który już niebawem rozegrany będzie w hali namiotowej TCSiR.