Jesienne Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - Turniej VI

Grand Prix w tenisie (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W weekend odbył się ostatni turniej w ramach GP Tczewa w Tenisie ziemnym. W turnieju wzięło udział łącznie 24 zawodniczek i zawodników.

W kategorii SKRZAT w finale Lena Wilczewska pokonała Kamilę Andryjenko 10:7. W meczu o III miejsce Dagmara Miziołek wygrała z Leną Piskozub 10:3.
Klasyfikacja Skrzatów po VI turniejach (suma pięciu najlepszych turniejów):
1. Lena Wilczewska - 282 punkty
2. Kamila Andryjenko - 264 punkty
3. Dagmara Miziołek - 216 punkty

4. Agata Łucka - 198 punkty
W kategorii JUNIOR w VI turnieju najlepszy okazał się Igor Deyna, drugi był Maciej Pozorski, trzeci Paweł Linda.
Klasyfikacja Juniorów po VI turniejach (suma pięciu najlepszych turniejów):
1. Michael Wodziński - 288 punkty
2. Maciej Pozorski - 206 punkty
3. Igor Deyna - 192 punkty
4. Kamil Mrozek - 168 punkty
W kategorii OPEN walka toczyła się o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, szansę na zajęcia miało 3 zawodników Gutjar, Pindel, Wodziński. Kasper Gdaniec wykluczył z tej rywalizacji Marka Gutjara wygrywając z nim w ćwierćfinale 2:0 (6:4,6:3). W półfinałach doszło do dwóch niespodzianek Łukasz Pindel pokonał lidera GP Patryka Pychyńskiego po bardzo wyrównanym meczy 2:0 (7:6,7:6) a Kasper Gdaniec zrewanżował się "młodej nadziei" tenisowej Tczewa Igorowi Deyna wygrywając 2:1 (6:4,1:6,6:3). W rozgrywce finałowej Łukasz po długich wymianach pewnie ograł Kaspra 2:0 (6:1, 6:1).