galeria zdjęć: 3
Tczew - Ferie aktywne, choć mróz siarczysty

Ferie aktywne, choć mróz siarczysty

W okresie ferii zimowych TCSiR zorganizowało dla dzieci i młodzieży tczewskich szkół ferie na sportowo. Początkowo siarczysty mróz nie był w stanie przeszkodzić miłośnikom piłki nożnej udziału w turniejach, choć temperatura w hali namiotowej przy TCSiR ledwie przekraczała 0 stopni! 15 zespołów w kategorii SP i 13 w Gimnazjach dzielnie zmagało się z przeciwnikami i... chłodem!

Niestety zaplanowanych turniejów koszykówki i unihokeja nie udało się przeprowadzić, gdyż temperatura w hali spadła znacznie poniżej zera. Więcej szczęścia mieli tenisiści, którzy w sile 9 osób rozegrali swoje zawody w plusowej (+ 6 stopni) temperaturze.

Pierwszy raz od wielu lat nie było za to problemów z organizacją gier i zabaw na lodzie, choć i tu bardzo niska temperatura (- 17 stopni) odstraszyła wiele osób! Kilkadziesiąt zahartowanych i nie bojących się zimna osób skorzystało z zaproszenia Centrum Sportu i bawiła się setnie za sztucznym lodowisku przy SP 11. Hitem była gra w hokeja. Wszyscy chcieli spróbować swoich sił w tej trudnej "lodowej" konkurencji.

W sumie mimo bardzo niesprzyjających warunków (przenikliwego zimna) kilkaset osób wzięło udział w Feriach na sportowo z TCSiR.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Sport

Tczew - Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym

Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym

W sobotę 25 marca rozegrano czwarty turniej w ramach Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym. Zawody przeprowadzono w Sali sportowej przy SP 7 w Tczewie. Do udziału zgłosiło się 30 zawodników i zawodniczek w 5 kategoriach z Tczewa i okolicznych...