Sroga lekcja lidera Decki Pelplin

(fot. mat. prasowe)
Decka Pelplin zapisała na swoim koncie dwudzieste drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując drużynę Biofarm Basket Suchy Las.

Lider grupy A był bezlitosny dla przeciwników i od pierwszych minut spotkania zaczął dyktować swoje warunki. Agresywna obrona pelplińskiej drużyny była nie do przejścia dla zawodników z Suchego Lasu. Popełniali oni wiele błędów, które zawodnicy Decki zamieniali na łatwe punkty. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się dwudziesto - punktowym prowadzeniem gospodarzy (53:33), którzy w doskonałych humorach schodzili do szatni. W trzeciej kwarcie prowadzenie Decki urosło aż do rekordowych 28 punktów (78:50), dlatego trener Przemysław Bieliński postanowił dać odpocząć podstawowym zawodnikom. W ostatniej odsłonie mogliśmy podziwiać młodzież pelplińskiej drużyny, która utrzymała wysoką przewagę i dowiozła zwycięstwo do końca. Kolejne spotkanie drużyna z Pelplina rozegra 05.03.2017 o godzinie 18.00. Przeciwnikiem będzie SMS PZKosz Władysławowo.

DECKA PELPLIN - BIOFARM BASKET SUCHY LAS 92:73 (25:14, 28:19, 25:17,14:23)
Decka : Reszka 15 (3), Krzywdziński 14 (2), Dębski 12, Chudy 12 (1), Sarzało 9 (1), Czyżewski 9, Guz 8 (2), Kowalczuk 7 (1), Kamiński 4, Tylkowski 2, Góralczyk