Jakub Federowicz brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski!

(fot. mat. prasowe)
W dniach 08-14 stycznia 2018 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie ziemnym. Wśród zawodników rozstawionych w turnieju znalazł się tczewianin Jakub Federowicz (STK Sopot). Były to dla Jakuba udane mistrzostwa.

W grze singlowej doszedł do ćwierćfinału pokonując Jakuba Zocha (Start Wisła Toruń) 62 75 oraz Michała Dójczyńskiego (MKT Łódź) 75 61. W grze o medal uległ Piotrkowi Pawlakowi (WKT Mera Warszawa) 26 46 . Natomiast w grze deblowej w parze z Dawidem Wiśniewskim (Goplana Inowrocław) Jakub zdobył brązowy medal. Po drodze po medal pokonali Majewski (KP Sokół Rzeszów) / Strzałkowski (WKT Mera Warszawa) 60 61 oraz Herok / Marchewka obaj (UKT Radość 90 Warszawa) 64 61. Po dramatycznej walce ulegli jedynie zwycięzcom Mistrzostw Polski Kaśnikowski (Tennis Pro Piaseczno) / Politowicz (AZS Poznań) 46 63 (6:10). Gratulujemy sukcesu.