Gniewscy tenisiści stołowi na trzecim miejscu w Polsce

(fot. tcz.pl)
Przygotowywani pod czujnym okiem Bartosza Zabrockiego z drużyny Olimpia Gniew tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej w Gniewie odnieśli życiowy sukces w Finale Ogólnopolskim VII Memoriału Andrzeja Grubby. Młodzi sportowcy 15 czerwca w Sopocie wywalczyli III miejsce.

Gniewska drużyna w składzie: Bartosz Klofczyński, Patryk Kwiatkowski oraz Dawid Rezmer została zaproszona do udziału w turnieju jako tegoroczny Mistrz Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W finale wystąpiło 11 najsilniejszych drużyn z całej Polski, zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

- Rozgrywki toczone były systemem grupowym każdy z każdym, zgodnie z rozstawieniem Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Nasza drużyna rozstawiona została z numerem 7, razem z najlepszym zespołem SP nr 3 Lubartów oraz z szóstą drużyną SP nr 4 z Praszki. Po niesamowitych, bardzo zaciętych pojedynkach nasi sportowcy pokonali najpierw 3:2 zespół z Praszki oraz 3:2 zespół z Lubartowa, który był dotychczas faworytem rozrywek. To była największa sensacja rozgrywek grupowych - opowiadał trener tenisistów Bartosz Zabrocki.

Po rozrywkach grupowych wiadomo było, że gniewski zespół zdobędzie miejsce na podium. W finałowej grupie znalazły się więc szkoły SP Drzonków, SP 1 Pszów oraz SP Gniew.

Pozostałe zespoły okazały się jednak lepsze od gniewskich tenisistów, pokonując ich w stosunku 3:0. Po ostatnich piłkach turnieju wiadomo już było, że gniewscy chłopcy zajęli III miejsce, zdobywając wspaniały puchar, piękne nagrody oraz okazałe medale. Zwycięzcami turnieju zostali chłopcy z SP nr 1 Pszów.

Jak mówi gniewska drużyna, bez wątpienia jest to największy sukces w ich dotychczasowych występach. Sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.