"Sambor Cup 2012" - Aussie Sambor na drugim miejscu

Dorota Jakubowska była jedną z najlepszych zawodniczek Sambora (fot. sportowefakty.pl, Paweł Dworakowski)
W weekend w Tczewie odbył się turniej z udziałem zespołów Superligi i I ligi. Najlepiej w turnieju zaprezentowały się podopieczne Jerzego Cieplińskiego, które w meczu o pierwsze miejsce pokonały gospodynie turnieju.

W pierwszym dniu turnieju najciekawszym spotkaniem był pojedynek beniaminka z Tczewa, z faworyzowana ekipą z Koszalina. Po zaciętym boju i lepszej kocówce to gospodynie zakończyły mecz zwycięstwem 27:25.

W drugim dniu niepokonany dotąd Start Elbląg również uporał się z ekipa z Koszalina ( 29:26), która po dobrym występie przed tygodniem na turnieju w Gdyni, tym razem zaprezentowała się nieco słabiej.

W ostatnim meczu turnieju spotkały się niepokonane do tej pory ekipy Startu i Sambora. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Elblążanek, które na przerwę zeszły aż z 8 bramkową zaliczką. W drugiej połowie Sambor zdołał odrobić cześć strat ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywalek i uległ 19:23.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Start Elbląg, drugie Aussie Sambor Tczew, a kolejne Politechnika Koszalin, UKS PCM Kościerzyna i AZS PWSZ Jutrzenka Płock.

Najskuteczniejsza zawodniczką turnieju była Justyna Domnik ( Sambor) najlepszą bramkarką wybrano Ewelinę Kędzierską ( Start), a najlepsza zawodniczką Urszulę Lipską ( Sambor).