Trzech pijanych kierujących jednośladami zatrzymanych

Alkomat (fot. KPP Tczew)
Trzech pijanych kierujących jednośladami zatrzymanych
Wczoraj policjanci z Komisariatów Policji w Pelplinie i Gniewie zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był 52-latek kierujący motorowerem, któremu za jazdę po alkoholu grozi nawet do 3 lat więzienia. Jeden z cyklistów miał sądowy zakaz poruszania się rowerem na okres 36 miesięcy, a najstarszy z zatrzymanych, 61-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego miał 1.72 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci z Komisariatów Policji w Pelplinie i Gniewie zatrzymali trzech mężczyzn kierujących jednośladami pod wpływem alkoholu.

- Zatrzymanym przez mundurowych z Komisariatu Policji w Pelplinie był 52-letni mieszkaniec gminy Pelplin, który prowadził motorower, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia. Tego samego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy z nich, 59-letni mężczyzna, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia rowerów na okres 36 miesięcy obowiązujący go od lutego tego roku. Drugi zatrzymany, 61-letni cyklista, stwarzał nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,72 promila alkoholu we krwi. - informuje sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.


Policjanci przypominają! Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol zmniejsza zdolność reakcji, zaburza ocenę sytuacji i zwiększa ryzyko wypadków.


- Nigdy nie prowadź po alkoholu - nawet niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na Twoje zdolności kierowania.
- Zaplanuj powrót - jeśli wiesz, że będziesz spożywać alkohol, zorganizuj sobie transport z góry, np. taksówką czy z pomocą osoby trzeźwej.
- Bądź odpowiedzialny - przypominaj innym o niebezpieczeństwach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu.
- Reaguj - jeśli widzisz, że ktoś zamierza prowadzić pod wpływem alkoholu, zareaguj i postaraj się go powstrzymać.


Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Dbajmy o to, aby każdy z nas mógł bezpiecznie wrócić do domu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  piwo_gość

  10.07.2024, 20:13

  piwo

  piwo to ich paliwo : )

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx4.xx3 
 • Paczacz _gość

  11.07.2024, 07:32

  Na trzy lata do więzienia za jazdę po kielichu? To z gwałty czy pedofilę tyle dostają.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.