Kino w Parku - film "Anatomia upadku"

(fot. mat. prasowe)

odbędzie się
12
07.2024
Piątek
Kino w Parku - film "Anatomia upadku"
Letnie seanse pod chmurką, to już tradycja Centrum Kultury i Sztuki. W te wakacje zapraszamy Was aż w cztery filmowe podróże. Spotkacie się z wielokrotnie nagradzanym kinem koreańskim, ostatnim filmem Park Chan-Wook'a, głośnym dramatem sądowym oraz filmem z ikoną kina popularnego - Nicolasem Cagem.


Zapraszamy na letnie seanse Kina w parku!
12.07.2024, 21:30
Park za Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 15 zł


W lipcu pokażemy głośną, nagrodzoną m.in. Oscarem "Anatomię upadku" w reż. Justine Triet oraz nominowane do Oscara za najlepszy film "Poprzednie życie" w reż. Celine Song. W sierpniu zapraszamy na niepokojącą "Podejrzaną" w reż. Park Chan-Wook'a oraz na "Dream scenario" w reż. Kritoffera Borgli z fantastyczną rolą Nicolasa Cage, jako everymana, który pojawia się w snach ludzi na całym świecie.

"Anatomia upadku" to absolutne wydarzenie - jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny i dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes.
To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie "czy zabiła?" ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z "Zaginionej dziewczyny" Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej nominowana do Oscara fenomenalna Sandra Hüller.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: 'Czy to zrobiła?'.

OBSADA: Sandra Hüller, Milo Machado Graner, Swann Arlaud, Antoine Reinartz

Produkcja: Francja

Czas trwania: 2 godziny 30 minut

ZDOBYTE nagrody:

Oscar - Najlepszy scenariusz oryginalny Arthur Harari, Justine Triet
Złoty Glob - Najlepszy film nieanglojęzyczny
Złoty Glob - Najlepszy scenariusz Arthur Harari, Justine Triet
Złoty Glob - Najlepszy film nieanglojęzyczny

Złoty Glob - Najlepszy scenariusz Arthur Harari, Justine Triet
BAFTA - Najlepszy scenariusz oryginalny Arthur Harari, Justine Triet
Nagroda Specjalna - Psia Palma - dla psa Messi
Złota Palma - Najlepszy film Justine Triet
Partnerem letnich seansów pod gwiazdami jest Hotel i Restauracja VELA.

Drukuj
Prześlij dalej