Wystawa twórczości Dominika Woźniaka

(fot. mat. prasowe)

odbędzie się
28
06.2024
Piątek
Wystawa twórczości Dominika Woźniaka
Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.

Dominik Woźniak - twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość. Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne to rezultat rozważań nad pozycją człowieka, ale także jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą.

finisaż: 28.06 godz. 18.00
godziny otwarcia:
codziennie od 10.00 do 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)

poniedziałki, wtorki, środy i piątki od 10.00 do 16.00, w czwartki, soboty, niedziele, święta od 10.00 do 18.00 (maj-czerwiec)
miejsce: ul. Podmurna 15
wstęp bezpłatny

Drukuj
Prześlij dalej