Piłka Ręczna Plażowa

(fot. Domelonzo Photography)
Piłka Ręczna Plażowa
W sobotę 22 czerwca odbył się Letni Turniej w Piłce Ręcznej Plażowej organizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.. Rozgrywki były podzielone na kategorie kobiet i mężczyzn bez podziału na wiek. Pogoda nie rozpieszczała i start turnieju stał pod znakiem zapytania. Była nawet decyzja o przełożeniu turnieju, ale zawodnicy stwierdzili że widzą okienko pogodowe i chcą grać.

Ostatecznie do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów - 2 zespoły kobiet i 7 zespołów mężczyzn - otrzymaliśmy informację, że ze względu na warunki pogodowe jedna damska drużyna musiała zrezygnować z uczestnictwa.

Nawet kapryśna pogoda nie była wstanie popsuć cudownej atmosfery tego wydarzenia. Nie brakowało uśmiechów, żartów a przede wszystkim sportowej rywalizacji i radości z gry.
Wśród kobiet ekipa złożona głównie z seniorek Tczewskiego Sambora pokonała pokonały drużynę z rodzimego klubu wspierane przez koleżanki z innych miast 2:1.
Skład zwycięskiej drużyny Dziewcząt: Zwolak Julia,, Żarnoch Julia, Konkolewska Oliwia, Kiwatrowska Julia, Puckowska Aleksandra, Radzewicz Wiktoria, Sasinowska Natalia, Adamska Klaudia

Mężczyźni zostali podzieleni na dwie grupy, po rozgrywkach grupowych rozegrano mecze o miejsca końcowe.
W kategorii męskiej gościliśmy jedną drużynę z Gdańska, reszta zawodników to byli i obecni zawodnicy Tczewskiego Sambora. Na pochwałę zasługuje najmłodsza ekipa składająca się z młody i obiecujących zawodników Sambora Tczew - chłopaki oby tak dalej.
W finale spotkały się drużyny "Daszki w Płynie" (z Michałem Daszkiem oraz jego braćmi w składzie) oraz Żuberki (drużyna z Gdańska). Po ciekawym meczu zwyciężyła drużyna "Daszków" 2:0.
W meczu o III miejsce spotkali się bardzo doświadczeni zawodnicy. Drużyna Aten Domy pokonał 2:0 ekipę 100+ , która można by rzec składała się z weteranów Tczewskiego szczypiorniaka.
Skład zwycięskiej drużyny Mężczyzn: Daszek Michał, Daszek Mateusz, Daszek Wojciech, Śmiełowski Jakub, Wójcik Aleksander Nastały Wojciech.

Na zakończenie zawodów trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora - Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i uczestnictwo w zawodach, jesteście niesamowici!
Zdjęcia dzięki uprzejmości Domelonzo Photography -> https://drive.google.com/drive/folders/1do_t3sg4glfshWLG8B-sU-kId0AWwKkN

Drukuj
Prześlij dalej