Woody Alien w "Zebrze"

Woody Alien (fot. myspace.com/likewoodyalien)

odbyło się
11
03.2010
Czwartek
Tczew - Woody Alien w "Zebrze"
Alternatywne Centrum Kultury "Zebra" zaprasza na koncert grupy "Woody Alien".

WOODY ALIEN - pokręcony duet w klimatach postpunk/garage/alternative

data: 11.03.2010
godzina: 20:00
wejście: 10 pln


10 Marca Dzień Solidarności z Tybetem w ACK "Zebra"
10.03.2010
Godzina 20.00
Wystawa "Tybetańscy Bohaterowie" +
Projekcje Filmowe:
Przełamując mur cenzury (ang. Breaking the Wall of Silence)

11.03.2010
Godzina 18.00
Wystawa "Tybetańscy bohaterowie" +
Projekcje Filmowe:
Poza strachem (ang. Leaving fear behind)
Skradzione dziecko Tybetu (ang. Tibets Stolen Child)

więcej info na www.ackzebra.org lub www.ratujtybet.org

Woody Alien to duet z Poznania o sporym doświadczeniu: Marcin Piekoszewski (bas, wokal) oraz Daniel Szwed (perkusja). Marcin gra równolegle także w zespołach PLUM i HOUDINI, a Daniel w zespole MOTHRA.

Historia zespołu zaczęła się w 1999. Dość długo pracowali nad własnym brzmieniem i piosenkami, które uzyskali. Po zagrani kilkudziesięciu koncertów oraz wysublimowaniu najlepszych kawałków w składzie ze Zbyszkiem Jasińskim, perkusistą PLUM, WOODY ALIEN we własnej sali prób nagrali swoją pierwszą płytę "Piss and shit and a diamond of perception" wydaną w 2005 dla Everycolor Rec. i dystrybuowaną przez Gusstaff Rec.

Charczący, punkowo-funkowy bass, połamane rytmy oraz drapiący wokal tworzą bezkompromisowe, minimalistyczne, surowe brzmienie WOODY ALIEN'Ae zagrał podczas Gali Polskiego Jazzu przyjmując świetne recenzje.

Woody Alien w basowo-perkusyjnych spazmach idzie o krok dalej i angażując sporą dawkę agresji dociera w okolice, gdzie jazz-core a la NoMeansNo spotyka się z surowym, obskurnym noise'm spod znaku Jesus Lizard czy Lightning Bolt. Zdecydowanie więcej tutaj punkowego wygaru, konsekwentnego drążenia siły przesterowanego, charczącego basu i rytmicznych kanonad punktowanych drapiącym wokalem. Największym atutem zespołu jest wierność wypracowanemu brzmieniu i potężna dawka spontanicznej energii tryskającej z basowo-perkusyjnego walca, którą Woody Alien stara się z minimalistycznej konwencji wycisnąć do ostatniej kropli.

Już w listopadzie 2008 ukazuje się kolejne wydawnictwo pt. "Pee and poo in my favorite loo", nagrane w Electriceye Studio, wydane tym razem przez Gusstaff Rec.

WWW: www.myspace.com/likewoodyalien / www.pinkpunk.pl
Drukuj
Prześlij dalej