Plecionkarskim szlakiem Wisły - warsztaty i wystawa

Wystawa plecionkarstwa (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
27
11.2009
Piątek
Tczew - Plecionkarskim szlakiem Wisły - warsztaty i wystawa
Od 27 listopada do 8 grudnia w Muzeum Wisły w Tczewie można będzie poznać - w teorii i w praktyce - tajniki tradycyjnego plecionkarstwa. Będzie to możliwe dzięki współpracy tczewskiego Oddziału CMM ze Stowarzyszeniem Serfenta z Cieszyna w ramach projektu "Plecionkarskim szlakiem Wisły", finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orange.

Podstawą tego projektu są badania terenowe nad tradycyjnym plecionkarstwem w dolinie Wisły, a celem - poznanie i ochrona pamięci o tym rzemiośle. Rezultaty projektu to m.in. wystawa fotograficzna, pokazy tradycyjnego plecionkarstwa, a także warsztaty wikliniarskie organizowane w wybranych instytucjach kulturalnych na terenie całego kraju.

Na wystawie, zatytułowanej "Niech się plecie" zobaczyć można kilkadziesiąt barwnych fotografii prezentujących ludzi, ich życie i pracę oraz wyroby i narzędzia związane z plecionkarstwem, zgromadzone przez Stowarzyszenie. Podczas ekspozycji wystawy jest przewidziana także projekcja filmu dokumentalnego powstałego w ramach projektu. Podczas wernisażu (27 listopada, godz. 15.00) i bezpośrednio po nim odbędzie się pokaz sztuki plecionkarskiej.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


W ramach projektu w Muzeum Wisły w Tczewie odbędą się również dwa trzydniowe warsztaty wikliniarskie, na których zgłoszone wcześniej osoby będą mogły poznać tajniki tego interesującego, tradycyjnego rzemiosła. Warsztaty są nieodpłatne, zapisy przyjmujemy do 16 listopada. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Terminy warsztatów:

27 listopada (piątek) - w godzinach 16 - 20
28 listopada (sobota) - w godzinach 10 - 16
29 listopada (niedziela) - w godzinach 10 - 16
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


4 grudnia (piątek) - w godzinach 10 - 14
5 grudnia (sobota) - w godzinach 10 - 16
6 grudnia (niedziela) - w godzinach 10 - 16

Udzielaniem informacji i przyjmowaniem zapisów zajmuje się pani Ewa Sidor, tel. 058 530 22 52, wew. 22, e-mail: ewa.sidor@cmm.pl.


Drukuj
Prześlij dalej