Mietek Szcześniak na VIII Tczewskim Konkursie Twórczości

Mietek Szcześniak

odbyło się
05
11.2011
Sobota
Tczew - Mietek Szcześniak na VIII Tczewskim Konkursie Twórczości
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza wokalistów i zespoły do udziału w VIII TCZEWSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI "TKT".

W Konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 17 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do Organizatora - mailem (ckis@ckis.tczew.pl ), pocztą (ul. Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew) lub osobiście - do dnia 20.10.2011 r. czytelnie wypełnionej Karty Zgłoszenia, tekstów wykonywanych utworów oraz demo. Konkurs obejmuje dwie kategorie: twórczość własną (tekst i muzyka własna) oraz interpretację muzyczną polskich utworów poetyckich. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Przesłuchania konkursowe odbędą się 5 listopada 2011. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na naszej stronie: www.ckis.tczew.pl

Na zakończenie VIII Tczewskiego Konkursu Twórczości wystąpi MIETEK SZCZEŚNIAK, który wykona największe przeboje z trzech ostatnich płyt: "Czarno na białym", "Spoza nas", "Zwykły cud" oraz kilka utworów z najnowszej płyty "Signs". Koncert odbędzie się 5 listopada 2011 o godz. 20.00 w sali widowiskowej CKiS.
Bilety: 25 zł do nabycia w kasie CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew, tel. 58/531-07-07, 58/531-04-64

Mietek Szcześniak Uważany za najlepszego wokalistę w Polsce, doceniany również poza granicami kraju. Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie "Śpiewać każdy może" i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985r za wykonanie piosenki "Przyszli o zmroku" otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór "Dumka na dwa serca" do filmu "Ogniem i mieczem". W tym samym roku z piosenką "Przytul mnie mocno" reprezentował Polskę w 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie. W 2004 roku wziął udział w koncercie ku pamięci Czesława Niemena w Sopocie oraz wystąpił na festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Rok później pojawił się na Festiwalu Jedynki również w Sopocie prezentując utwór "Chyba na pewno". W 2006 roku Mieczysław Szcześniak wspólnie z Edytą Górniak piosenką "Dumka na dwa serca" zdobyli I miejsce w plebiscycie widzów TVP1 na "Najpiękniejszą Polską piosenkę z sercem". W 2007 roku został uhonorowany nagrodą "Złota Kaczka" za najlepszą piosenkę "Dumka na dwa serca". W 2009 roku Mieczysław wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie" oraz w benefisie Grażyny Łobaszewskiej. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca" Bursztynowego Słowika" i wielu innych cennych nagród.

Obecnie Mietek Szcześniak skończył pracę w Los Angeles nad pierwszą anglojęzyczną płytą, przy produkcji której zaangażowani są wybitni muzycy i producenci z USA: Wendy Waldman - zdobywczyni nagrody Grammy za piosenkę "Save the Best for Last" Vanessy Williams, którą na płycie Mietek zaśpiewa w ducie z Basią Trzetrzelewską. Przy płycie współpracował również H B Barnum (pianista, aranżer, producent muzyczny i kompozytor), który współpracował m.in. z Aretą Franklin. W nagraniach wziął również udział czarny chór Life Choir pod dyrekcją H B Barnuma.
Polska premiera płyty przewidziana jest na listopad tego roku. O najnowszych działaniach i projektach Mietka można dowiedzieć się więcej na: www.mietekszczesniak.pl

 
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +13

  _gość

  20.09.2011, 13:34

  :)

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx9.xx2 
 • +5

  inka_gość

  13.10.2011, 19:58

  super, juz sie nie moge doczekac

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +1

  ..._gość

  05.11.2011, 23:20

  "Spoza nas" ....

  Niezapomniany wieczór dostarczający wiele pozytywnej energii. Mietek Szcześniak to artysta z górnej półki, a przy tym skromny człowiek, zero gwiazdorstwa. Piękny głos, który chyba nie tylko mnie zauroczył.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx3.xx3 
 • +3

  max_gość

  06.11.2011, 00:22

  Mądre teksty, niebanalne kompozycje, świetny wokal i równie świetny zespół, a przedostatni numer - mistrzostwo świata! A "Spoza nas" chodziło za mną do końca wieczoru.... Tylko jeden minus, który mącił doznania, to nagłośnienie - czy naprawdę musi być tak głośno (sprzęt, jakby nagłaśniano kilkutysięczną halę), że wokalista ma problem z "przebiciem się" przez sekcję rytmiczną?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx3 
 • +4

  osswald_gość

  06.11.2011, 14:42

  tak, wymiana systemu nagłośnieniowego

  tak, tak, drogie kierownictwo CKiS: niewłaściwy dobór dynamiki, słabe przenoszenie niskch dźwięków, fatalne nagłośnienie perkusji, przytrzaski- tak zrealizowano koncert Mietka który powinien oczarować, rozbujać, urzec feelingiem: pora zadać sobie pytanie czy firma ralizująca nagłośnienie sprzedaje produkt w pełnym wymiarze profesjonalny czy sprzedaje nam tylko decybele? pora też odp. sobie na pytanie czy wszytkie koncerty musza odbywać się na podwyższeniu?, jazz, poezja śpiewana, muzyka alternatywna uwielbia 'upoziomienie'.

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx0.xx2 
 • +4

  o.g._gość

  08.11.2011, 10:51

  niestety ...

  .. charyzma wokalisty, świetny głos, czar, aranżacje, wszystko to zostało niestety przyćmione okrutnym brzmieniem przygotowanym przez akustyków - nie wystarczy podłączyć i kazać śpiewać - wiem, że ten system nagłośnieniowy ma ogromny potencjał, lecz nieumiejętnie ustawiony zepsuje wszystko - tak niestety było i tym razem. Widziałem tam fotografa.... kiedy galeria z koncertu ?

  Odpowiedz
  IP: 79.190.xx7.xx2 
 • +4

  gosiafasola_gość

  08.11.2011, 14:41

  parę fotek z Mietka

  http://saelssa.blogspot.com/

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xxx.xx4 
 • +2

  nik ;)_gość

  09.11.2011, 12:35

  nagłośnienie-

  realizował akustyk zespołu Mietka i wszystkie ustawienia były zależne tylko od niego ,poza tym Mietek nie pojawił się na próbie więc wyszło jak wyszło. Sala CKiS została wykonana tak aby była do "wszystkiego" więc nie nadaje się do niczego !

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.