"Miś i Małgorzata" - wystawa w CWRDW

Miś i Małgorzata (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
25
02.2010
Czwartek
Tczew - "Miś i Małgorzata" - wystawa w CWRDW
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Jana Miśka i Małgorzaty Lazarek pt. "Miś i Małgorzata". Wernisaż odbędzie się w czwartek 25 lutego 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Prace prezentowane przez Małgorzatę Lazarek i Jana Miśka, to wytwór wyobraźni obu autorów. Głównymi bohaterami wszystkich prac sa koty, którym zostały przypisane ludzkie cechy i zachowania, niektóre z nich przedstawiają bohaterów literatury. Zamiarem autorów, poprzez żart plastyczny, jest dostarczenie widzowi refleksji, radości i dobrego humoru.

Jan Misiek urodził się w 1949 roku w Słupsku. W 1968 roku ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. Następnie podjął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1975 roku w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Debiutował w 1974 roku wystawą w klubie Związku Nauczycielstwa polskiego w Gdańsku. W dorobku ma liczne wystawy indywidualne w kraju i zagranicą.
Uprawia malarstwo, collage oraz grafikę książkową. Jest autorem wielu okładek i ilustracji do książek wydanych przez gdańskie Wydawnictwo Morskie.

Małgorzata Lazarek jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Tomasza Jury (rysunek i film) i prof. Jacka Rykały (malarstwo). Akademia przyznała jej medal za całokształt. Będąc jeszcze studentką została laureatką nagrody głównej na Ogólnopolskim Biennale Rysunku Studenckiego w Katowicach. Pracowała jako nauczyciel rysunku i malarstwa w liceum plastycznym, była grafikiem w "Super Expresie". Jej rysunki publikowały m.in. "Gazeta Wyborcza", "Twój Styl", "Filipinka", "Newsweek". Zdobyła wiele nagród, a jej prace prezentowane były na wielu wystawach w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii i na Węgrzech.. Należy do nielicznego grona kobiet zajmujących się rysunkiem satyrycznym. Jest wielokrotną laureatką Międzynarodowej Wystawy "Satyrykon" w Legnicy. Nagradzana wielokrotnie za granicą.

Wystawa jest czynna do 21 marca 2010 r.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia