"W dawnej aptece" - wystawa w MBP

"W dawnej aptece" (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
16
02.2012
Czwartek
Tczew - "W dawnej aptece" - wystawa w MBP
Przy ul. Mickiewicza 15 dzisiaj znajduje się sklep odzieżowy, ale złoty lew strzegący doń wejścia przypomina nam o tym, że w tym miejscu przez 150 lat służyła tczewianom apteka. Nie była to jednak pierwsza stała officina sanitatis w naszym mieście. Wszystkich zainteresowanych dziejami aptekarstwa w Tczewie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna, która przygotowała okolicznościową wystawę.

Można zobaczyć na niej zdjęcia oraz plany techniczne najstarszych tczewskich aptek, również tych już nieistniejących. Nie zabrakło też recepturek, druków firmowych i innych archiwaliów. Dzięki życzliwości Barbary i Henryka Lagów udało się odtworzyć wnętrze starej apteki. Wyeksponowano elementy wyposażenia receptury i ekspozytury: pulpit, naczynia szklane tzw. sztanglasy, wagi analityczne, moździerze... Perełką jest drugie wydanie "Farmakopei" z 1937 roku.

Zwiedzający wystawę mogą poznać różne apteczne przepisy, np.... na ołówek do pisania na szkle. Uzupełnienie ekspozycji stanowią reprodukcje reklam dawnych aptek i lekarstw oraz tematycznych karykatur.

Wystawę "W dawnej aptece" można zwiedzać do końca lutego 2012 r. w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00, a w środy od 10:00 do 15:00.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Dawid_BMW

  16.02.2012, 01:17

  hmmm

  No coś nowego ... Pozdrawiam .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia