Otwarcie Blues Brothers. Jam session - muzyka "na żywo"

Otwarcie Blues Brothers - muzyka "na żywo"

odbyło się
18
02.2011
Piątek
Tczew - Otwarcie Blues Brothers. Jam session - muzyka "na żywo"
Wielkie otwarcie klubu Blues Brothers podczas którego odbędzie się Jam session - muzyka "na żywo":

Marta Mróz - wokal
Wojtek Horny - klawisze
Michał Saidowski - gitary
Piotr Kowalski - bass
Adam Golicki - bębny

* istnieje możliwość dołączenia do zespołu z własnym instrumentem.

Klub Blues Brothers (dawny Qadrat)
Tczew, ul. Armii Krajowej 29, start 20.00, wstęp 5 zł!

Jam session - rodzaj zbiorowego muzykowania (też: sesja improwizacyjna), szczególnie popularny w jazzie, bluesie, funku i folku.

Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Czasem improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych, stanowiących swoim tematem punkt wyjścia improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z grających muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują. Bardzo często całe koncerty, czy występy w klubach odbywają się w luźnej formie jam session.

Zdarzenie polega na przetwarzaniu tematu zaproponowanego (zagranego) przez grupę muzyków (lub też solo) i interpretowanego przez kolejnych. Początkiem może być zagranie znanego wszystkim standardu (jazzowe jam session) lub tonacji (bluesowe lub reggae). Następnie muzycy zaczynają urozmaicać swoje partie. W końcowym efekcie wynik improwizacji może zupełnie nie przypominać tematu głównego, choć mogą się w niej pojawiać elementy początkowego tematu lub powrót do początkowej - inicjującej - frazy.

Źródło: pl.wikipedia.org
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • addasiek1_gość

  18.02.2011, 14:44

  Idziemy !!

  Idziemy na jam, idziemy !!!

  Odpowiedz
  IP: 195.74.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia