Renata Przemyk zaśpiewa w CKiS

Renata Przemyk (fot. R. Masłow)

odbyło się
07
11.2009
Sobota
Tczew - Renata Przemyk zaśpiewa w CKiS
Centrum Kultury i Sztuki zapraszamy na rewelacyjny koncert jednej z najbardziej interesujących polskich artystek - Renaty Przemyk - AKUSTIK TRIO. Koncert, będący punktem kulminacyjnym 6. edycji Tczewskiego Konkursu Tworczości odbędzie się 7 listopada, o godz. 19.30 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki (Tczew, ul. Wyszynskiego 10).

Renaty Przemyk nie trzeba nikomu przedstawiać, to artystka, która podbiła serca publiczności i dziennikarzy muzycznych już w 1989 roku na XXV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Do tej pory nagrała 9 płyt, wielokrotnie występowała w kraju i zagranicą. Znalazła się w setce najwybitniejszych artystów ubiegłego stulecia w rankingu WPROST i POLITYKI, a w tym roku została nagrodzona za całokształt twórczości przez London Music Academy.

Projekt koncertowy AKUSTIK TRIO to kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej - Macieja Mąkę. Artyści sięgają po utwory znane, odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. Dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem, a teraz mile zaskakują jako walor główny.

Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz, co za tym idzie, przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy.
Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Bilety w cenie 15 zł - ulgowy, 20 zł - normalny do nabycia w kasie CKiS, tel. 058 531 07 07.
Drukuj
Prześlij dalej