Lekcje otwarte - Ośrodek Akademii JA Sensate w Tczewie


odbyło się
07
09.2019
Sobota
Tczew - Lekcje otwarte - Ośrodek Akademii JA Sensate w Tczewie
W ramach Ośrodka Akademii JA proponujemy program wspierania emocji od najmłodszych lat przedszkolnych, aż do końca szkoły podstawowej. W ten sposób chcemy wesprzeć Państwa dzieci, aby w przyszłości zostały dorosłymi świetnie radzącymi sobie z otaczającym je światem.

Program dla przedszkolaków "Oto JA" uczy dzieci jak odnaleźć się ze sobą samym, swoim ciałem, ze swoimi emocjami i w tym cały nowym świecie, który je otacza. Program zaczyna uczyć interakcji i czytania zachowań społecznych, by finalnie rozwijać stabilne poczucie własnej wartości i umiejętność kooperacji. Najmłodszych w tej drodze wspiera maskotka JA, towarzyszy im w rozwoju i prowadzi przez zawiłe meandry emocji.

Program dla szkoły podstawowej "JA czyli kto?" pomaga dzieciom i młodzieży odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z nowymi emocjami, które towarzyszą rozpoczęciu nauki w szkole, dojrzewaniu, zawieraniu nowych znajomości, szukaniu własnej tożsamości.

"JA czyli kto?" pokazuje dzieciom ich "nową starą" odsłonę. Już trochę osadzone w sobie zdążyły się oswoić ze sobą, zmierzyć się z rzeczywistością i odnaleźć w niej. W tym czasie biologia płata im figla i ciało zaczyna się zmieniać, a emocje szaleją. Dzieci znowu szukają siebie, swojej tożsamości, a co dla nich najtrudniejsze - często w innym, mniej sprzyjającym otoczeniu. Rodzice i nauczyciele mówią o tych dzieciach: "ciągle gada", "wiecznie dyskutuje", "emocje w nim hulają". Program "JA czyli kto?" jest odpowiedzią na te problemy: uczy jak rozwiązywać konflikty, a także jak być asertywnym, dbać o swoje i cudze granice.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc proszę o zapisy przez formularz https://tiny.pl/t19vc. W grupie 5-6 latków zostały 3 ostatnie miejsca! Zajęcia otwarte odbędą się 7 września w sobotę w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori, ul. Kubusia Puchatka 5f/15. Osoba do kontaktu: Monika Bielawska, tel. 505 161 640

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Tczew, ul. Kubusia Puchatka 5f/15" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej