Kaśka i Baśka malują

Kaśka i Baśka malują (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
19
02.2010
Piątek
Tczew - Kaśka i Baśka malują
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa trójmiejskich malarek, stałych uczestniczek Tczewskich Plenerów Plastycznych - BARBARY BIELECKIEJ - PRZYGODZKIEJ i KATARZYNY KUBALI - LAUER.

Wernisaż wystawy zatytułowanej "KAŚKA & BAŚKA MALUJĄ …." odbędzie się 19 lutego o godz. 18.30, na Galerii Centrum Kultury i Sztuki - Tczew, ul. Wyszyńskiego 10.

Wystawa będzie czynna do 7 marca 2010r.
wstęp wolny

BARBARA BIELECKA - PRZYGODZKA - Urodziła się w 1936 r. w Gdyni, a zatem od urodzenia jest mieszkanką Trójmiasta. Z wykształcenia inżynier budownictwa wodnego, dr nauk technicznych. Od 13 lat jest członkiem Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. Mariana Mokwy. W Stowarzyszeniu przeszła - pod kierunkiem dra Zbigniewa Szczepanka - kurs podstaw malowania akwareli. Maluje, najchętniej akwarelą pejzaże, martwe natury..
Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych: w Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy, Tczewie, Przywidzu, Starbieninie i Druskiennikach.
Uczestniczyła w wielu plenerach, w związku z czym jej prace były pokazywane na wielu wystawach poplenerowych. Ogółem brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Za swoje akwarele otrzymała nagrody i wyróżnienia, np. w Przeglądzie Twórczości Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków w 2000 r. - II nagroda, w 2001 r. - I nagroda, a w 2005 r. - II nagroda.

KATARZYNA KUBALA - LAUER - Urodziła się w 1935 r. w Starachowicach. Od 1945 r. mieszka w Gdańsku.
Dyplom mgra inż. architektury uzyskała w 1958 r. Studiując na Wydziale Architektury miała zajęcia z rysunku u prof. Władysława Lama. Po przejściu na emeryturę zaczęła zapisywać - za pomocą pędzla i piórka - swoje wrażenia z licznych podróży.
Od 15 lat jest członkiem Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. Mariana Mokwy. Brała udział w wielu plenerach, a prace prezentowała w około 30 wystawach zbiorowych i 4 indywidualnych: w Gdańsku, Gdyni i na Litwie.

Uczestniczyła w czterech projektach wspólnego malowania - około 20 malarzy - wielkoformatowych obrazów Gdańska. Dwa z nich znajdują się w siedzibie Rady Miasta Gdańska, jeden w Filharmonii Bałtyckiej, a jeden w sali obrad Rady Miasta Druskiennik.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia