Festyn rodzinny na Bulwarze Nadwiślańskim

Michał Milowicz (fot. tcz.pl)

odbyło się
14
06.2019
Piątek
Tczew - Festyn rodzinny na Bulwarze Nadwiślańskim
Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki serdecznie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w piątek, 14 czerwca na Bulwarze Nadwiślańskim.

od godz. 16.00 - moc atrakcji:
- darmowe dmuchańce
- strefa malucha

- zaplatanie warkoczyków
- malowanie twarzy

- 16.00 - Igrce Średniowieczne
Czcigodna Pani Nasza, Królowa Jadwiga Zaprasza 14 Czerwca A.D 2019 pupili i dorosłych, niewiasty i mężów na igrce średniowieczne, które na bulwarze nadwiślańskim odbywać się będą. Takoż dwórki królewskie pląsem nadobnym oczy i serca rozradują. Najprzedniejsi rycerze o względy dam w szranki staną, zasię najmłodsi z publiczności w szkółce średniowiecznej naukę pobierać mają piórem skrobiąc i rachując po łacinie. Mieszczanie i przybysze będą zmagać się w turnieju rycerskim. Tego, który największą sprawnością się Wykaże, Jej Królewska Mość nagrodzi zaproszeniem do **** gwiazdkowego zamczyska na pobyt weekendowy! Ci, którzy oko celne i rękę wprawną mają, staną w szranki kusznicze o Złoty Bełt Miecznika Królowej. Inszych atrakcji średniowiecznych będzie jeszcze wiela! Zapraszamy Miecznik Królowej Jadwigi Jacenty z Ordowa

- 16.45 - występ Jakuba Fredy

- 18.00 - koncert Kociewskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Frantówka"

Debiutancki koncert Kociewskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Frantówka" - "Kociewie po naszamu" - odbył się 16 czerwca 2013 w tczewskiej Fabryce Sztuk.
Obecnie KZPiT "Frantówka" to 14 tancerzy-śpiewaków oraz 11 członków kapeli, którą tworzą muzycy Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej "Torpeda". Prowadzącymi są małżeństwo Karolina i Radosław Kornas. Repertuar "Frantówki" to tradycyjne tańce i pieśni kociewskie, często przedstawiane w nowej, oryginalnej odsłonie. Zespół sięga też do bardzo zbliżonego muzycznie repertuaru kaszubskiego.
Pięcioletnia działalność "Frantówki" zaowocowała już kilkoma sukcesami. Krótko po powstaniu, sierpniu 2013 roku zespół wygrał XX Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie, gdzie rok później, reprezentując Kociewie, zajął III miejsce na XVI Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej. Dużym sukcesem zakończył się również udział w XIII Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego w sierpniu 2014 roku, gdzie oryginalnym opracowaniem i wykonaniem "Piejo kury piejo" i "Mamony" "Frantówka" wraz z "Torpedą" zjednały sobie jury i publiczność, zdobywając 2 nagrody.
"Frantówka" to przede wszystkim jednak zgrana grupa pełnych młodzieńczej werwy i fantazji 20- i 30-latków, których połączyła przyjaźń i wspólna chęć odkrywania kultury regionu. Członkowie grup folklorystycznych to zwykle młodzież szkolna lub osoby w wieku emerytalnym, tymczasem w przypadku "Frantówki" mamy do czynienia ze świadomym wyborem łączenia życia rodzinnego i pracy zawodowej z twórczą pasją, wymagającą często wiele czasu i poświęcenia.
Wybór orkiestry dętej na kapelę zespołu pieśni i tańca nie jest przypadkiem, lecz powrotem do tradycji. Zarówno na Kociewiu, jak i na Kaszubach, w XIX i pierwszych dekadach XX wieku, skład kapel ludowych zdominowany był przez instrumenty dęte (do dziś natomiast królują one na Śląsku i uwielbianych nie tylko przez "Torpedę" Bałkanach).

- 19.00 - Koncert Chłopaki nie płacą" - w wykonaniu Michała Milowicza z zespołem

,, CHŁOPAKI NIE PŁACĄ''- to nie Nowy Film... To Nowy Profesjonalny Zespół Muzyczny - MICHAŁA MILOWICZA
Zespól gra autorski repertuar w klimacie SMILE ROCK czyli muzykę tworzącą atmosferę uśmiechu, tańca i pozytywnej energii, łączącą w sobie kilka gatunków (pop-rock-funky-blues i reggae) - każdy znajdzie coś dla siebie :)
Zespół powstał na początku 2016 roku, a swoją sceniczną premierę przed szeroką publicznością miał latem na Festiwalu w Mrągowie gdzie wystąpił obok zespołów ,,Wilki" i ,,Voo Voo''. Premierę telewizyjną miał nieco później, w Stężycy, podczas polsatowskiego koncertu ,,Disco pod Gwiazdami". Od tamtej pory koncertuje z coraz większym rozmachem, nieustannie wzbogacając swój repertuar. Oprócz autorskich utworów i tekstów, ,,Chłopaki'' grają też wiązanki znanych światowych przebojów w nowych ciekawych aranżacjach a wszystko z uśmiechem, żartem i do tańca...
Obecnie trwają nagrania do pierwszego albumu Chłopaków w kultowym studio muzycznym SONUS a jego producentem muzycznym jest Andrzej Karp.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  on_gość

  14.06.2019, 07:53

  .

  Czy Michał Milowicz skorumpował kogoś w Tczewie, że zapłacono mu 123 tysiące złotych na film, oraz płaci mu się za występy na miejskich festynach?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx4 
 • +1

  Marco_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  14.06.2019, 16:07

  :-)

  Bolec jest dobry, nie pokaze jak bawią sie chlopaki w stolicy:-)

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.