Balkony na os. GARNUSZEWSKIEGO

Balkony na os. GARNUSZEWSKIEGO

zobacz galerię zdjęć: 1
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Powraca temat dowieszanych balkonów na ul. Jedności Narodu, w mieszkaniach, którymi zarządza SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA. Zdania na temat wyglądu budynków są podzielone. Na pewno lokatorzy, którzy nie mieli balkonu wcale, są zadowoleni z kawałka własnego "podwórka". Estetyka trochę zachwiana, ale w niektórych budynkach nie wygląda to aż tak źle. Kolorystyka dopasowana do elewacji, a balkonów na szczęście nie ma aż tak dużo. Gorzej to wygląda w blokach, gdzie balkonów jest więcej i jeden koło drugiego. Gdyby tak wszyscy bez wyjątku doczepili balkon do swojego mieszkania nie wyglądałoby to zbyt dobrze. Balkony są zbyt blisko siebie i za duże. Trochę wyglądałoby jak w hotelu, choć co niektórzy są skłonni porównać te zmiany do slumsów. Między balkonami robią sobie jakieś dziwne przedziałki co nie wygląda dobrze.

Spółdzielnia chciała dobrze, choć co bardziej podejrzliwi mówią, że najzwyczajniej w świecie ktoś na tym zarabia, a balkony są najtańsze z możliwych. Cieszmy się, że cokolwiek idzie do przodu i nie żyjemy w stagnacji. Jednak uważam, że balkony powinny być solidniejsze na filarach od góry do dołu, co byłoby bezpieczniejsze i nie naruszałoby konstrukcji budynku nadmiernie obciążonej ciężarem balkonów i ludzi z nich korzystających, a także wymianą okien na drzwi balkonowe, co mocno narusza ścianę budynku. Obawy mam także co do wydanego zezwolenia na takowe zmiany, gdyż projekt zatwierdzała osoba o takim samym nazwisku co właściciel firmy montującej. Czy nie powinien być to jakiś urzędnik państwowy niespokrewniony? Co jak balkony zaczną się wyginać pod wpływem temperatur oraz opadania muru. Bloki są z lat sześćdziesiątych. To ich siódma dekada, a zbudowane są na szybkiego też niesolidnie. No cóż.

Najgorsze w tym wszystkim jednak jest to, że nie pytano nikogo o zgodę. Jeśli na działce w jednym rejonie ma być budowany dom i właściciel wystąpił o warunki zabudowy to sąsiad bliski i dalszy (każdy w rejonie) dostaje zawiadomienie o wszczęciu postępowania o wydanie warunków zabudowy na działce nr.... Można się sprzeciwić. Z owymi balkonami tak nie było. Nikt nie pytał czy chcesz mieć nad głową nad swoim oknem balkon sąsiada szeroki na ponad metr i przez całą długość pokoju. Taki balkon zabiera całe światło słoneczne z mieszkania poniżej. Mieszkania są i tak ciemne, mało słoneczne. Te balkony w mieszkaniach, gdzie już małe balkoniki były są zawieszone niżej niż te z mieszkań środkowych co powoduje okropny widok z okna mieszkania poniżej. Czy tak wolno robić? Czy może być tak mały odstęp pomiędzy piętrami? Otóż według przepisów budowlanych tak nie może być.

W tym tygodniu w skrzynkach spółdzielnia zostawiła ulotki mówiące o tym jak korzystać z regulatorów temperatury (termostatów na grzejnikach), aby nie generować kosztów. Napisano tam, że promienie słoneczne zaglądające do mieszkania to darmowe dodatkowe ciepło przyczyniajce się do oszczędności na kosztach ogrzewania. Jak to ma się do tych zasłoniętych mieszkań? Otóż tak, że promienie tam nie docierają jak wcześniej, czyli spadła wartość i standard mieszkania. A zgodnie z Kodeksem Cywilnym art. 664 par.1 najemca (właściciel mieszkania) uprawniony jest do żądania odpowiedniego obniżenia czynszu za powstanie wad w tym przypadku wynikających z zasłonięcia światła słonecznego bez żadnego zapytania o zgodę danego mieszkańca. Tak więc ruszajcie do spółdzielni z wnioskami o obniżenie czynszu bo Wasze koszty za ogrzewanie znacznie wzrosną. Wchodzi tu w grę także uzyskanie odszkodowania za obniżenie wartości mieszkania z landarą nad oknami.


Takie decyzje powinny być przemyślane i za zgodą większości mieszkańców. To podchodzi pod samowolkę budowlaną. Spółdzielnia powinna zaprzestać dalszych prac, bo pójdą z torbami.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (16)
dodaj komentarz

 • +11

  a_gość

  06.11.2023, 16:04

  Dobrze piszesz lecimy do prezesika po odszkodowania .Ciekawe kiedy pierwszy spadnie obstawiamy. Swoją drogą nie wiem co tam tyle kosztuje trochę blachy wytłoczonej kilka profili z blachy ,robocizna dwóch ludzi robi 2-3 szt. dziennie a koszt 9 tyś ktoś się ładnie obłowi.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx5 
 • +13

  a_gość_gość

  06.11.2023, 16:07

  Usunięto 3 komentarze komuś nie na rękę to co ludzie piszą oj nie ładnie redaktorki

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx5 
  +6

  a_gość_gość

  06.11.2023, 16:10

  Redaktorki usuwają komentarze już 4 oj nie na rękę im co ludzie piszą to jest portal wstyd

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx5 
  -1

  jaaa_gość_gość_gość_gość

  07.11.2023, 08:22

  odpowiedz

  Zgarniaj ten socjal i nie marudz! Balkony sa jak najbardziej ok!

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx2 
 • -2

  qq_gość

  07.11.2023, 09:03

  badziewie że aż w oczy szczypie...albo wszyscy albo nikt. A tak to jest przyklejony to tu to tam.

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • +6

  skoro badziewie ..._gość

  07.11.2023, 16:33

  ..to dlaczego chcesz obdarzać nim wszystkich ? ...nie zostawiasz ludziom wyboru ? ...dlaczego wszyscy albo nikt ? ... ..w istocie pomysł z balkonami wydaje się chybiony, ale nietrudno zauważyć, że chodzi(ło) o sporą kasę...spółdzielnia odegrała rolę promotora biznesu - dla wielu lokatorów - niepewnego i zdecydowanie za drogiego. Mało atrakcyjna i ryzykowna oferta ...

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +12

  A hej_gość_gość

  07.11.2023, 10:57

  Co za debil napisal ten artykuł ? Przceiez to wygalda jakby jakas karina nie miala kasy na balkon i chce teraz udowodnic ze balkony to zlo :)

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx2 
 • +1

  mieszkaniec_gość

  07.11.2023, 11:53

  to jest chamstwo, że komuś zrobili balkon nad oknem piętro wyżej. Szczególnie przechlapane mają ludzie którzy żyją na parterze lub 1 piętrze i mają balon nad sobą. przez to mają w pokoju jeszcze ciemniej niz mieli przed. i kto za to odpowie, że komuś się pogorszył standard życia?

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx1 
 • +3

  Kosmaty Satyr_gość

  08.11.2023, 14:27

  Mylisz się, tu wypowiadają się między innymi mieszkańcy, których nikt nie pytał o zdanie, czy wyrażają zgodę na dobudowę nad głową czegokolwiek....Koszt nie jest aż tak duży, spokojnie większość ludzi na to stać, obserwując ludzi na zakupach itp.Trzeba patrzeć w szerszym aspekcie tego problemu. w SM jest tak, że jak coś chcesz to musisz pisać pisma, czasem poparte podpisami innych. Jak oni coś chcą, to masz być na ich zawołanie, udostępniać mieszkanie na życzenie. Otóż nie tak to powinno działać. Ale komuna tam nadal trwa, ale miejmy nadzieję, że już niedługo. Ewidentna jest sprawa nazwiska Pani z Pelplina zasiada w radzie nadzorczej SM, to samo nazwisko jest w firmie z Gniewa czy z Rudna, która jest wykonawcą. Czy był przetarg? Kiedyś były ankiety co do anteny 5G na sąsiednim budynku a w sprawie balkonów nic. Dziwnie działa SM, jakby żadnych procedur, przepisów. To o tych termostatach od dwójki też bujda na resorach, podobno mierzyli jakieś ściany, że jest zimna i dlatego tak ma być. Balkony są okropne, zastanawiałem się nad tym , ale zaraz obsiadły by go gołębie i problem z zanieczyszczeniem byłby na pewno. Cieszę się, że po raz kolejny ktoś to poruszył, bo ktoś obi z ludzi wała.

  Odpowiedz
  IP: 80.54.xx0.xx0 
 • +6

  Tadek_gość

  13.11.2023, 18:58

  balkoń trojański

  Ludzie to są piski tych co żal 4 ściska ten gość od ciepła pewnie dopłaci w lecie że ma markizę nad oknem co za temat

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx3 
 • +5

  Gurdy man_gość

  15.11.2023, 14:41

  Balkony są ok

  Nie mam jeszcze balkonu ale z niecierpliwością oczekuje jego montażu. I podobają mi się.

  Odpowiedz
  IP: 195.164.xx4.xx0 
 • +4

  _gość

  15.11.2023, 18:27

  Patoli d**a boli

  bo nie stać ich na takie balkony, więc zostaje tylko tanie wino z Borysa lub innego Corteza! Hahaha

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx0.xx8 
 • +2

  _gość

  15.11.2023, 18:29

  Dla tych co narzekają

  http://www.youtube.com/watch?v=V_N6Ckro1TI

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx0.xx8 
 • +1

  tczewiak_gość_gość_gość

  27.11.2023, 14:42

  balkon

  nie wiem w jakim świecie żyje autor tego tekstu ale podał dwie nieprawdy. Po pierwsze osiedle to rozpoczęto budować po 1970 roku a zakończono budynkami przy Ekonomiku w 1975 roku. Także niech się pouczy historii budownictwa w Tczewie. Z lat sześćdziesiątych są ostatnie budynki nie na tym osiedlu a na Czyżykowie. po drugie wszystkie balkony te dobudowane do małych balkonów i te w mieszkaniach bez balkonów są na tym samym poziomie. Jeśli piszesz człowieku to nie zmyślaj.pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx4 
 • Saracen_gość

  28.11.2023, 09:42

  ciekawe czemu na niektórych blokach powymieniali daszki na 4 piętrze, a nie ma tam balkonów doczepionych, a w innych blokach zostawili stare chociaż są doczepione już nowe balkony....

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx6.xx4 
 • +1

  Twojastara_gość

  29.11.2023, 14:18

  Balkoon

  Proponuję wmontować na dachu każdego bloku szklane balustrady dzięki czemu na całej jego powierzchni powstałby jeden wielki balkon z którego mogliby korzystać wszyscy lokatorzy.

  Odpowiedz
  IP: 37.96.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.