Ile straci miasto na wstrzymanej inwestycji odbudowy Mostu Tczewskiego?

Tczew - Ile straci miasto na wstrzymanej inwestycji odbudowy Mostu Tczewskiego?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Na dzień dzisiejszy są to kwoty w granicach 10 mln złotych. Za te straty zapłacimy my, mieszkańcy Tczewa. Odnoszę wrażenie iż pan konserwa-tor w ogóle się tym nie przejmuje, podobnie chyba jaki i nasze państwo. W okół tej sprawy zrobiło się tylko głośno... i nagle wszystko ucichło lub słyszy się, to nie takie proste, tego się nie da załatwić od razu, musimy poczekać i takie tam.

Opieszałość w tej sprawie jest zaskakująca i żenująca. Ciekaw jestem, czy pan Igor Strzok poniesie odpowiedzialność finansową za swą nie do końca przemyślana i sprawdzoną decyzję?! Być może, będzie tak, jak dzieje się to niemal zawsze w tego typu przypadkach iż całej tej sprawi ukręci się łeb i zamiecie pod dywan. Państwo polskie wspiera bez naszej zgody, naszymi podatkami najbardziej żarłoczną i zepsuta instytucję pana Rydzyka, pompując tam miliony złotych by nie powiedzieć setki milionów złotych, które to są przejadane.A gdy idzie o poważną odpowiedzialności poważną inwestycję wtedy brak odważnych decyzji brak środków i właściwego zrozumienia oraz podejścia gospodarczego. Mamy przykłady wielu zmarnowanych inwestycji i utopionych pieniędzy. Wszystko to pokazuje że obsadza się wysokie stanowiska głupcami a tych, którzy rzeczywiście byli by zdolni stanąć na wysokości zadani spycha się w dół. Ot takie czasy, taki klimat mamy i 10 mln strat.


Od redakcji: Dodajmy, że właścicielem mostu jest starostwo powiatowe.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +1

  moim zdaniem_gość

  28.12.2019, 19:34

  nic się nie zmieni

  Ty patrzysz lokalnie , a trzeba spojrzeć na ten problem globalnie czy szerzej. Wstrzymana inwestycja to tylko mały okruch związany z tym mostem , który tak naprawdę jest teraz wrzodem , kolcem , cierniem dla tego miasta. Ten most powinien być odremontowany już dawno temu. Poprzedni prezydenci nic nie zrobili w tym temacie tylko czekali . Obecny prezydent był od początku lat 90. związany z tczewskim samorządem. Był radnym miejskim, a w latach 1998-2002 radnym powiatu tczewskiego, zasiadając jednocześnie w zarządzie tego powiatu. W 2002 objął stanowisko zastępcy prezydenta Tczewa do spraw gospodarczych. Tyle lat zmarnowanych. Nie miał jakiejś wizji rozwoju dla tego miasta. Ot taki aparatczyk. Jest , coś czasami zrobi, bo w końcu coś trzeba zrobić . Ważne ,że TRWA na stanowisku. Ale ktoś go wybierał, więc tczewianie uderzcie się w pierś na znak pokuty i teraz musicie zbierać owoce swoich decyzji. I to nie wina obecnego rządu , PO też kradło na potęgę, oddali wiele firm lub doprowadzili do upadku , sprzedali za bezcen Niemcom i innym zachodnim krajom. Skąd teraz brać kasę na taki most o mniejszym znaczeniu transportowym. Z pustego i Salomon nie naleje. A to,że wiele tczewskich pieniędzy poszło na durne i nie trafione miejskie inwestycje , które tylko przynoszą wstyd ...cóż...nie poszły z kieszeni kogoś tam urzędującego , więc im tym tam panującym to wisi. kto ich rozliczy. Tczewianie to poj**y jak powiedział proroczo jeden p oseł. A Rydzyk to taki kolejny cwaniak ,wilk w owczej skórze, zwodziciel. O takich ostrzegał Jezus Chrystus. Ale jak naród głupi to ma za swoje....tyle w temacie.Mamy tylko jedno życie zajmijmy się się sobą...mieć ich w d....e.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +8

  trsov_gość

  28.12.2019, 21:44

  Mniejsze znaczenie transportowe, hmm... Mogłoby tak nie być, gdyby wybudowano nową drogę w kierunku Królewca poprzez Elbląg, ale to onegdaj kiedyś były takie plany. Sam most może i gospodarczo nie wielkiego znaczenia ale już lokalnie tak wspierał by on rozwój nie tylko samego Tczewa ale również okolicznych miejscowości op drugiej stronie Wisły. No cóż .Tak jak autor napisał brak odważnych decyzji i wizjonerów, wiem że nie da się zbudować wszystkiego na raz, ale ta sprawa trwa już stanowczo za długo , od II wojny do teraz. Powtórzę z moim znajomym Nie doczekał mój dziad i babka nie doczekał ojciec i jego rebiatka nie doczekam i ja i moje wnuk bo tym krajem rządzą tchórze i tłuki.

  Cytuj
  IP: 178.36.xx1.xx1 
 • -7

  Nic nie _gość

  28.12.2019, 21:31

  traci

  Bo miasto biedne jak moje kieszenie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx3 
 • +9

  gosc_gość

  28.12.2019, 22:25

  piękny

  w pełnej wersji historycznej ten most jest piękny.W okrojonej jest byle jaki.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • -6

  Józek_gość

  29.12.2019, 10:08

  Most

  Dobrze że nawet autor miesza prezydenta z powiatem. mieszać, mieszać byle skutecznie, fachowcy.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx6 
 • +3

  DO P. JÓZKA_gość

  29.12.2019, 13:57

  STRATY INWESTYCYJNE

  POWIAT I MIAST LERZY W POLSCE WIĘC DZIELENIE TEGO W TEN SPOSÓB MIJA SIĘ Z CELEM ALBO TZW POWIAT SOBIE ALBO MIASTO SOBIE ! JEŚLI OBIE INSTYTUCJE NIE POŁĄCZĄ SIŁ I NIE ZACZNĄ WSPÓŁPRACOWAĆ TO ZAWSZE W TYM KRAJU BĘDZIE MARAZM I STAGNACJA, ZAWSZE BĘDZIE KŁÓTNIA, ZAWIŚĆ I ZWALANIE ODPOWIEDZIALNOŚCI JEDEN NA DRUGIEGO, TYPOWE ASEKURANCTWO!!! ALBO BĘDZIE WSPÓŁPRACA I WZAJEMNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. ALBO ROZWALIĆ TO DZIADOSTWO I ZBUDOWAĆ OD NOWA. CHORA, TZW "DEMOKRACJA" DOPROWADZIŁA URZĘDNICZYCH CWANIAKÓW NA SKRAJ ABSURDU I GŁUPOTY. ZACHOWUJĄ SIĘ TAK JAKBY ZIEMIE WOKÓŁ MIAST LEŻAŁY GDZIEŚ W KOSMOSIE A NIE W POLSCE. MY ADMINISTRACYJNIE ODPOWIADAMY TYLKO Z TEN KAWAŁEK, A MY ZA TEN. A ZA TAMTEN KTO ODPOWIADA?!!!! I TU POWSTAJE ABSURD, BO NP. NAGLE NIKT NIE CHCE SIĘ PRZYZNAĆ DO DANEGO ODCINKA DROGI. UNIKANIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAMIAST WSPÓŁPRACY I DOBRYCH ROZWIĄZAŃ.TO CECHA NARODOWA TEGO KRAJU. TO PO PROSTU WSTYD !!! WIĘC JAK TO JEST Z TĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ADMINISTRACYJNĄ ?! ROZWALIĆ TO I ZACZĄĆ OD NOWA. TO CZY AUTOR MIESZA PREZYDENTA TCZEWA Z POWIATEM NIE MA TU ABSOLUTNIE ZNACZENIA GDYŻ ZA FATALNE DECYZJE URZĘDNIKÓW Z JEDNEJ I DRUGIEJ STRONY ZAPŁACIMY MY PODATNICY. JEŚLI MA PAN ZA DUŻO PIENIĘDZY PODAM PANU KONTO NA KTÓRE MOŻE PAN WPŁACIĆ ODPOWIEDNIĄ SUMĘ NA SZCZYTNY CEL. PISZĘ DUŻYMI LITERAMI CELOWO !

  Cytuj
  IP: 178.36.xx1.xx1 
 • -1

  Kora_gość

  29.12.2019, 12:32

  Tczew się zwija !!

  Sfołocz u władzy !

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx1 
 • +4

  DO Józka_gość

  29.12.2019, 14:07

  Czytaj tekst ze zrozumieniem Józefie :)

  ty a gdzie autor misza prezydenta skoro nawet o nim nie wspomniał. Nie pisze też o mieście i powiecie, więc Józku naucz się czytać tekst ze zrozumieniem ok :)

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx1.xx1 
 • -8

  Sebo_gość

  30.12.2019, 07:13

  Most

  A ja uważam, że w ogóle zaczynanie jakiejkolwiek duzej inwestycji związanej z mostem Tczewskim (Lisewskim) jest bez sensu. Kawałek dalej jest drugi, w bardzo dobrym stanie, lepiej usytuowany most Knybawski. Co więcej uważam, że wsparcie pieniędzmi państwowymi takiej inwestycji też by było stratą pieniędzy w perspektywie całego kraju. No chyba, że most by przyniósł realne zyski jako zabytek. Decyzję starego i nowego konserwatora zabytków powinny faktycznie zostać rozliczone prawnie/karnie - któryś się pomylił lub ten nowy bardzo nie lubi tczewskich polityków. Uważam, też ze wylewanie żalów na obecna władze jest "szukaniem kozła ofiarnego", by samemu nie być winnym. Zresztą jakie znaczenie dla Polski, regionu ma ten most? Znikome. Trzeba podejmować kroki sądowe, a sąd zdecyduje słusznie.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx7.xx3 
 • +3

  mieczyslaw

  28.01.2020, 09:53

  Jesteś w błędzie

  Jak niby most miałby generować zyski? Który most lub wiadukt w Polsce je generuje?! Ten most powinien zostać odbudowany i powinien dalej spełniać swą główną, czyli komunikacyjną funkcję. Jego odbudowa, czyli raptem 150 mln PLN, w zestawieniu z 2 mld PLN, które niedawno rząd przekazał na dofinansowanie TVP, to jest naprawdę niewielka kwota.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.